23 maja 2024 roku odbył się szkolny konkurs antysmogowy ESA. Do rywalizacji zgłosiło się dwóch przedstawicieli z każdej klasy branżowej szkoły zawodowej. Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości na temat smogu oraz promowanie działań proekologicznych wśród młodzieży. Pierwszym zadaniem konkursu były pytania otwarte dotyczące problematyki smogu. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza, a także proponować rozwiązania mające na celu redukcję smogu. Tematyka pytań obejmowała zanieczyszczenie powietrza, różne zjawiska atmosferyczne oraz informacje na temat smogu. Zadanie to sprawdziło nie tylko wiedzę teoretyczną uczniów, ale także ich umiejętność krytycznego myślenia i analizowania problemów ekologicznych. Kolejne zadanie konkursowe to był rebus, którego rozwiązaniem było hasło "Smog szkodzi ludziom". Trzecim poleceniem była ,,plątaninka”, w której uczniowie musieli dopasować litery w odpowiedniej kolejności do rubryk, aby ułożyć słowa dotyczące największych źródeł smogu w Polsce. Wśród haseł znalazły się takie słowa jak: "Niska emisja", "Transport " oraz "Przemysł". Zadania konkursowe nie sprawiły uczestnikom większych trudności, co świadczy, iż problematyka smogu jest dla nich zrozumiała.
Pierwsze miejsce zdobyli Adrianna J. i Adrian Ł. z klasy 3b, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce zajęli Dawid P. i Kacper W. z klasy 2b. Taki sam wynik osiągnęły również inne pary uczniów: Ewa W. i Daria O. z klasy 2a oraz Mateusz M. i Agata G. z klasy 3a. Na trzecim miejscu uplasowali się Nikola G. z klasy 1a i Alicja T. z klasy 1b, Filip O. i Aleksandra M. z klasy 2c oraz Sebastian A. z klasy 1b i Dominika E. z klasy 1a. Na zakończenie konkursu, wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz ochrony środowiska!
Nauczyciele zaangażowali w konkurs: Martyna Bielecka, Cezary Jabłoński, Anna Waszak, Aneta Wiśniewska-Koperska.