INFORMACJE DLA RODZICÓW

Do zadań psychologa szkolnego należy:

1. Rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwianie ich zaspokojenia.
  2. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych, dotyczących uczniów, w tym, diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.
  3. Prowadzenie warsztatów psychologicznych integracyjnych, dotyczących problemów dorastania, relacji rówieśniczych.
  4. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.
  5. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  6. Zapewnienie uczniom doradztwa w zakresie wyboru zawodu.
  7. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.
  8. Wspieranie wychowawców klas oraz zespołów wychowawczych i innych zespołów problemowo-zadaniowych w działaniach profilaktyczno-wychowawczych, wynikających z programu wychowawczego szkoły.
  9. Wspieranie rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
  10. Umożliwianie rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli.
  11. Współpraca z pedagogiem szkolnym oraz instytucjami wspierającymi szkołę.

Kilka słów o nas...

SZKOŁA PODSTAWOWA

Małgorzata Zasada - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie terapii rodzin w Krakowie jako psycholog w przedszkolu i szkole podstawowej zajmuje się działalnością terapeutyczną, diagnostyczną, konsultacyjną, psychoedukacją. Bierze udział w zespołach planujących i koordynujących udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz współpracuje z instytucjami zainteresowanymi problemami opieki i wychowania. 30 lat pracy w ZS Nr3 jako psycholog, 11 lat pracy w Służbie Zdrowia - Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży jako psycholog-terapeuta., biegły sądowy, Prezes Stowarzyszenia na rzecz wspierania dzieci i młodzieży o zaburzonym rozwoju TY I JA, Koordynator Regionalny rehabilitacji domowej dzieci z wadą słuchu w Fundacji Orange, Prywatny Gabinet Psychologiczny od 1999r. W Zespole Szkół Nr 3 prowadzi warsztaty dla rodziców, terapię rodzinną oraz terapię dla uczniów z trudnościami wychowawczymi i zaburzeniami zachowania.

Plan pracy w roku szkolnym 2019/2020:

• Poniedziałek 8.00-14.00
  • Wtorek 8,00-12.00
  • Środa 8.00- 12.00
  • Czwartek 8.00-12.00
  • Piątek 8.00-12.00

SZKOŁA PODSTAWOWA

Iwona Przybysz - absolwentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2002 roku wykorzystuje swoje kwalifikacje w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła liczne szkolenia z psychoterapii głównie w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Nieustannie poszerza swoją wiedzę aby efektywnie pomagać ludziom. Współpracuje z różnymi instytucjami gdzie zajmuje się problemami dzieci, młodzieży i ich rodzin. Prywatnie bardzo lubi podróże, poznawanie nowych miejsc i interesujących osób.

Jako psycholog w klasach IV-VIII Szkoły Podstawowej zajmuje się działalnością diagnostyczną, konsultacyjną, psychoedukacją, profilaktyką, terapią. Bierze udział w zespołach planujących i koordynujących udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz współpracuje z instytucjami zainteresowanymi problemami opieki i wychowania.

Plan pracy rok szkolny 2020/2021

• poniedziałek 08.00-12.30
  • wtorek 8.00-13.00
  • środa 11.00-15.00
  • czwartek 12.00-15.00
  • piątek 8.15-13.45

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA,
SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Agnieszka Budindorf  - psycholog. Na co dzień pracuję nad tym byś mógł czuć się jak najbezpieczniej w szkole i w życiu , byś rozwijał swoje umiejętności i zdolności.  Chętnie rozmawiam o dobrych emocjach, radosnych chwilach, lubię pozytywną energię i harmonię. Zapraszam także wtedy gdy życie nabiera smutnych barw, kiedy sensy się gubią a pozytywne chwile zdają się znikać z horyzontu.  Swą pracą staram się udowodnić, że szczęście należy się każdemu a jego osiągnięcie to często kwestia właściwego podejścia, mądrej rozmowy  czy wiedzy i pomocy doświadczonego fachowca. Pomagają mi w tym Twoi rodzice, wychowawcy i nauczyciele. Choć czasami może się zdarzyć, że Ty i ja współpracować będziemy nad tym, by nauczyć się z tej pomocy korzystać ? umieć  się porozumieć z nauczycielami albo rodzicami.

Plan pracy psychologa szkolnego: pobierz

Godziny pracy w roku szkolnym 2020/2021:

• Poniedziałek 8:00 – 13:20
  • Wtorek 12:15 – 15:00