27.09.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z p. Katarzyną Jaroszewską,  regionalną poetką, pochodzącą z samego serca Kujaw, spod Włocławka. Pani Kasia jest autorką tomików poetyckich:  Przystań do której powracamOd mroku do słońca,            w których pisze o własnych uczuciach, emocjach, doznaniach i sposobach postrzegania rzeczywistości.  Poza tym jest założycielką i prezesem Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej Już jestem.                                                                                                                                          Wizyta odbyła się nie tylko w oparciu o twórczość Kasi Jaroszewskiej, ale przede wszystkim w myśl hasła "Marzenie z pasją", które towarzyszyło nam również w ramach obchodów Tygodnia Szczęścia.
  Rozmawialiśmy o twórczości Kasi, jej książkach, o: marzeniach, pasji, determinacji, konsekwencji, pozytywnych myślach, roli pomocy w życiu, relacjach międzyludzkich, o rozwoju, poczuciu własnej wartości. Wybrane osoby zwizualizowały także swoje marzenia. Spotkanie to wpisało się w realizację zadań związanych z udziałem naszej szkoły  w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
               Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Pani Kasi za niesamowitą lekcję poezji.