Uczennica czyta uczniom 29 września 2023 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Zachęceni przez nauczycieli uczniowie czytali oraz słuchali podczas lekcji wybrane fragmenty literatury pięknej oraz książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży. Ważnym celem akcji było rozbudzanie u dzieci i młodzieży chęci do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści, bo, jak powiedział Kornel Makuszyński:

Uczniowie w bibliotece8 maja obchodzony był Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczynał nam „Tydzień bibliotek” pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka.” Celem akcji była promocja czytelnictwa i biblioteki – podkreślenie roli czytania w codziennym życiu, zainteresowanie społeczeństwa literaturą oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek Disneya, a także odbyły się liczne zajęcia. Uczniowie oglądali prezentację multimedialną, zapoznali się z historią książki. Przeglądali czasopisma i książki w bibliotece. Dzieci rozwiązywały zagadki, historyjki obrazkowe i krzyżówki przygotowane przez panią bibliotekarkę.

Okładki książekBiblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne zbiory. Dziękuję pięknie nauczycielom, rodzicom za przekazanie wielu interesujązych książek. w nowościach znajdą się zarówno kolorowe pozycje dla najmłodszych, jak i ciekawe opowieści oraz fantastyka dla młodzieży. Otrzymaliśmy także kilka pięknych książek popularnonaukowych, z których można korzystać w czytelni.  Nauczyciele także znajdą coś dla siebie. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nowościami i wypożeczenia książek. Jeszcze raz dziękuję pięknie darczyńcom 🙂

Okładki książekDrodzy czytelnicy, zbiory biblioteki szkolnej wzbogaciły się dzięki nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku, którzy przekazali do biblioteki ciekawe książki. Otrzymaliśmy książki obyczajowe i popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą oraz do odwiedzin biblioteki i ich wypożyczenia. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za interesujące książki.

Dzieci z pluszowymi misiami w bibliotece szkolnejBiblioteka szkolna włączyła się w obchody Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji została przygotowana wystawa książek o przygodach sławnych misiów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Misia Paddingtona oraz wystawę pluszowych misiów. Można było także obejrzeć film o historii pluszowego misia i ułożyć puzzle online.