Okładki książekZ przyjemnością informujemy, iż zbiory biblioteki szkolnej Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku wzbogaciły się. Dzięki ofiarności nauczycieli i uczniów posiadamy nowe książki dla czytelników. Otrzymaliśmy książki obyczajowe dla dzieci i młodzieży oraz wiele bogato ilustrowanych książek z różnych dziedzin wiedzy. Jak zwykle udostępniamy w galerii zdjęcia najciekawszych nabytków. Drodzy czytelnicy serdecznie zapraszamy Was do biblioteki w celu zapoznania się z nowościami.

Okładki książekZapraszamy do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół nr 3 w celu zapoznania się z nową ofertą. Dzięki akcji Podaruj książkę bibliotece zbiory biblioteki wzbogaciły się o 112 książek. Otrzymaliśmy wiele wydań albumowych, bogato ilustrowanych. Wśród nich były książki o zwierzętach, książki o regionach i przyrodzie Polski, słowniki ortograficzne dla młodszych uczniów, książki popularnonaukowe o drzewach, o bogactwach ziemi, sławnych Polakach, baśnie i wiersze  dla dzieci, opowiadania i bajeczki dla młodszych uczniów, lektury.

Uczeń czytający książkęNadrzędnym celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży.

Budowanie relacji, stymulowanie mózgu, wzbudzenie kreatywności oraz wzbogacenie słownictwa – to tylko niektóre z korzyści głośnego czytania. Czynność ta jest na tyle ważna, że od osiemnastu lat 29 września w całej Polsce obchodzimy jej święto.

Obrazek dekoracyjny29 września jest obchodzony Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Ten dzień jest okazją, aby podkreślić ważną rolę czytania, aby uświadomić w szczególności dzieciom i młodzieży, dlaczego warto czytać.