Okładki książekBiblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne zbiory. Dziękuję pięknie nauczycielom, rodzicom za przekazanie wielu interesujązych książek. w nowościach znajdą się zarówno kolorowe pozycje dla najmłodszych, jak i ciekawe opowieści oraz fantastyka dla młodzieży. Otrzymaliśmy także kilka pięknych książek popularnonaukowych, z których można korzystać w czytelni.  Nauczyciele także znajdą coś dla siebie. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nowościami i wypożeczenia książek. Jeszcze raz dziękuję pięknie darczyńcom 🙂

Okładki książekDrodzy czytelnicy, zbiory biblioteki szkolnej wzbogaciły się dzięki nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku, którzy przekazali do biblioteki ciekawe książki. Otrzymaliśmy książki obyczajowe i popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą oraz do odwiedzin biblioteki i ich wypożyczenia. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za interesujące książki.

Dzieci z pluszowymi misiami w bibliotece szkolnejBiblioteka szkolna włączyła się w obchody Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji została przygotowana wystawa książek o przygodach sławnych misiów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Misia Paddingtona oraz wystawę pluszowych misiów. Można było także obejrzeć film o historii pluszowego misia i ułożyć puzzle online.

Rodzice na spotkaniuW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku zorganizowano 17.11.2022 r. spotkanie z rodzicami przedszkolaków  nt.: Wpływu czytania na rozwój dzieci. Na spotkanie przygotowano prezentację multimedialną i spot reklamowy promujący czytanie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa zakupionych książek  oraz wystawa prac przedszkolaków z konkursu plastycznego „Ilustracja do książki”. Podczas spotkania rodzice mogli podziwiać prace dzieci.

Pisarz Jacek Cudny wypisuje dedykację dla uczennicyW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 16.11.2022 r. odbyło się spotkanie z panem Jackiem Cudnym – autorem wielu barwnych książek dla dzieci, niektóre z nich to „Zwierzaki”, „Podróż za jeden uśmiech” , „Ładne kwiatki”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Pan Jacek Cudny przeprowadził wiele ciekawych konkursów, w których z entuzjazmem uczestniczyły maluchy. Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs ”Ilustracja do książki”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książkę Jacka Cudnego z dedykacją. Udział w spotkaniu dał dzieciom wiele radości.