Dzieci z pluszowymi misiami w bibliotece szkolnejBiblioteka szkolna włączyła się w obchody Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji została przygotowana wystawa książek o przygodach sławnych misiów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Misia Paddingtona oraz wystawę pluszowych misiów. Można było także obejrzeć film o historii pluszowego misia i ułożyć puzzle online.

Rodzice na spotkaniuW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku zorganizowano 17.11.2022 r. spotkanie z rodzicami przedszkolaków  nt.: Wpływu czytania na rozwój dzieci. Na spotkanie przygotowano prezentację multimedialną i spot reklamowy promujący czytanie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa zakupionych książek  oraz wystawa prac przedszkolaków z konkursu plastycznego „Ilustracja do książki”. Podczas spotkania rodzice mogli podziwiać prace dzieci.

Pisarz Jacek Cudny wypisuje dedykację dla uczennicyW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 16.11.2022 r. odbyło się spotkanie z panem Jackiem Cudnym – autorem wielu barwnych książek dla dzieci, niektóre z nich to „Zwierzaki”, „Podróż za jeden uśmiech” , „Ładne kwiatki”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Pan Jacek Cudny przeprowadził wiele ciekawych konkursów, w których z entuzjazmem uczestniczyły maluchy. Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs ”Ilustracja do książki”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książkę Jacka Cudnego z dedykacją. Udział w spotkaniu dał dzieciom wiele radości.

Okładka książkiW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa za kwotę 1075,00 zł zakupiono do Przedszkola Publicznego nr 3 nowe książki dostosowane do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wśród nowości są książki sensoryczne, które umożliwią maluchom obejrzenie nie tylko zdjęć, ale poznanie także odgłosów zwierząt i pojazdów oraz poznanie ich poprzez dotyk. Zakupiono także książki z pacynkami na palce. Pozycje książkowe są bogato ilustrowane, dzięki nim dzieci poznają dźwięki, kształty, kolory i liczby oraz posłuchają bajek.

Uczeń pracuje na tablicy interaktywnej24 października dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 uczestniczyły w otwartych zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej KPCEN. Na początku zajęć maluchy wysłuchały bajeczki. Podczas zajęć dzieci miały możliwość pracy na tablicy multimedialnej. Dzieci wybierały właściwe kolory w prezentowanych obrazkach, starały się zapamiętać i dobrać właściwy obrazek do pary. Zaznaczały obrazki zgodnie z poleceniami prowadzącego nauczyciela. Była to także okazja do poznania biblioteki innego typu. Uczestniczenie w zajęciach dało maluchom wiele radości. Zajęcia odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.