Okładki książekZapraszamy do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół nr 3 w celu zapoznania się z nową ofertą. Dzięki akcji Podaruj książkę bibliotece zbiory biblioteki wzbogaciły się o 112 książek. Otrzymaliśmy wiele wydań albumowych, bogato ilustrowanych. Wśród nich były książki o zwierzętach, książki o regionach i przyrodzie Polski, słowniki ortograficzne dla młodszych uczniów, książki popularnonaukowe o drzewach, o bogactwach ziemi, sławnych Polakach, baśnie i wiersze  dla dzieci, opowiadania i bajeczki dla młodszych uczniów, lektury.

Uczeń czytający książkęNadrzędnym celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży.

Budowanie relacji, stymulowanie mózgu, wzbudzenie kreatywności oraz wzbogacenie słownictwa – to tylko niektóre z korzyści głośnego czytania. Czynność ta jest na tyle ważna, że od osiemnastu lat 29 września w całej Polsce obchodzimy jej święto.

Obrazek dekoracyjny29 września jest obchodzony Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Ten dzień jest okazją, aby podkreślić ważną rolę czytania, aby uświadomić w szczególności dzieciom i młodzieży, dlaczego warto czytać.

Organizator:  Biblioteka szkolna

Cele konkursu:

1. Przybliżenie postaci patronki Zespołu Szkół nr 3.
  2. Rozbudzanie i doskonalenie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności plastycznych ucznia.
  3. Kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł.

Termin: do  7.05.2021r.

Organizacja i przebieg konkursu

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej, Szkoły Branżowej I st. i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
  2. Wielkość plakatu – format A4 (21 cm x 29,7 cm )
  3. Technika wykonania portretu jest dowolna.
  4. Dla zainteresowanych wzór portretu Marii Grzegorzewskiej jest dostępny
    w bibliotece.
  5. Portret należy podpisać na odwrocie – imię i nazwisko, klasa, szkoła.
  6. Wykonane prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej lub pozostawić
    w holu w głównym budynku ZS nr 3 w kartonie z napisem Konkurs Maria Grzegorzewska – portret.
  7. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej ZS nr 3.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie