22 kwietnia w szkole podstawowej odbyły się obchody Dnia Ziemi. Jest to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych. To też wspaniała okazja do tego, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Uczniowie pod kierunkiem pań: Elżbiety Lewandowskiej, Agaty Skoniecznej, Jolanty Malec i Mirosławy Fater zaprezentowali układ taneczny pt. „Taniec kwiatów”. Uroczystość uświetnił pokaz mody ekologicznej, podczas którego zaprezentowano kreacje wykonane z materiałów odpadowych m.in.: butelek plastikowych, folii, reklamówek, nakrętek i wielu innych „bezużytecznych odpadów” Stroje były wyjątkowe, a uczniowie w rolach modelek i modeli sprawdzili się doskonale, można by rzec profesjonalnie. Dzień ten był doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Serdeczne podziękowania składamy p. Annie Kaźmierczak i p. Cezaremu Jabłońskiemu za oprawę muzyczną oraz p. Iwonie Rosińskiej i p. Małgorzacie Graczyk za przygotowanie dekoracji.
Fot: Anna Siatecka