Uczennica prezentuje efekty swojej pracyW dniu 07.10.2021 r., w ramach zajęć z kółka krawieckiego "Złota igiełka" gościliśmy w naszej szkole Panią Krystynę Halik, malarkę włocławskiego fajansu, wieloletnią instruktorkę przygotowującą młodzież do pracy w włocławskim fajansie. Nasi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach pt. "Włocławskie wzory fajansowe". Pani Krysia zaprezentowała różę włocławską i włocławskiego kogucika. Każdy uczestnik pod kontrolą mistrza, zaprojektował własny wzór talerzyka i kubka zdobiąc go włocławskimi wzorami fajansowymi.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy tworząc oryginalne wzory i słuchając historii związanych z etapami wytwarzania fajansowych zastaw. Bardzo dziękujemy Pani Krysi za to, że zechciała u nas gościć i podzielić się swoimi umiejętnościami malarskimi.