×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2149664

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Kilka słów o książce ?Seksualność człowieka z niepełnosprawnością intelektualną a rodzina?

Z początkiem 2014 roku pojawiła się kolejna książka dr. Remigiusza Kijaka także dotycząca rozwoju psychoseksualnego osób niepełnosprawnych: ?Seksualność człowieka z niepełnosprawnością intelektualną a rodzina?. Mając na uwadze naszych uczniów, zapoznałam się z publikacją z dużym zainteresowaniem. Praca oparta jest także na badaniach autora przeprowadzonych w latach 2008 ? 2012. Jej przedmiotem jest analiza seksualności człowieka niepełnosprawnego intelektualnie, a także podstawowych cech środowiska rodzinnego, które mogą mieć związek z poziomem rozwoju seksualnego osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną (umiarkowana i znaczna). Grupę badawczą stanowiło 200 osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną w wieku 18 ? 35 lat. R. Kijak badał również rodziców osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną (85 osób). Zapoznaj się z całością publikacji >>pobierz<<