Uczennica czyta książkę29 września w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Głośne czytanie rozwija język i poszerza słownictwo, doskonali umiejętność mówienia, rozwija pamięć, poprawia koncentrację, stymuluje rozwój umysłu … W akcji wzięli udział nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Szkoły Branżowej I Stopnia, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Przedszkole.

Tego dnia czytano fragmenty różnych książek. Otrzymaliśmy wiele zdjęć przedstawiających uczniów czytających lub słuchających z zainteresowaniem książki oraz zdjęcia przedszkolaków, którzy uważnie słuchali czytających nauczycieli. Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się do czynnego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.