Zdjęcia okładek książekDrodzy czytelnicy, zbiory biblioteki szkolnej wzbogaciły się dzięki nauczycielom, którzy przekazali do biblioteki wiele interesujących książek. Zapraszamy do zapoznania się z cyklem książek o rodzinie Zezi autorstwa znanej wokalistki Agnieszki Chylińskiej. O Zezi i Gilerze oraz kolejnych częściach napisano w recenzjach „fantazja wymieszana jest z inteligentnym poczuciem humoru”, „książka mądra, wzruszająca i zabawna”, „ śmieszy, wzrusza, ogrzewa jak kocyk”.

Otrzymaliśmy także książki z serii Basia, cykl opowieści o rezolutnej dziewczynce, która nieustannie napotyka na swojej drodze przygody. Sądzę, iż obie serie znajdą wielu czytelników. W naszych zbiorach pojawiła się też trylogia Solilandia. Jest to seria 3 książek
o sekretnym świecie skrzatów. Książki są wypełnione pięknymi ilustracjami, mają odniesienie do rzeczywistych lokalizacji  (m.in. Kopalnia Soli "Wieliczka").

Uczniowie, którzy preferują książki popularnonaukowe  mogą zapoznać się z interesującymi, bogato ilustrowanymi encyklopediami : Encyklopedia wiedzy w pytaniach, Encyklopedia dla dociekliwych, Encyklopedia dla dzieci, Encyklopedia pytań, a także innymi książkami popularnonaukowymi dotyczącymi różnych tematów: Morza i oceany, Rośliny, Zwierzęta, Ptaki, Księga eksperymentów, Wielcy władcy świata, O statkach kosmicznych, 100 latających maszyn, Samoloty... Dla lubiących podróżować i wędrować: Wielka podróż i Polskie góry, wydania albumowe ze wspaniałymi zdjęciami. To tylko niektóre książki z naszej nowej oferty. Mamy nadzieję, iż zachęciłyśmy czytelników do odwiedzin w szkolnej bibliotece. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się i wypożyczenia książek.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za tak wspaniałe książki. :) :) :)