W sierpniu uczestnicy Programu Rehabilitacja 25plus realizują w ramach planu wsparcia wyjazdowe warsztaty aktywizujące. Tym razem zajęcia realizowane były w Grudziądzkim Centrum Edukacji AbAk s.c. w Grudziądzu. Pełna relacja z zajęć 😉👨‍👩‍👧‍👧🦓🐈‍⬛🐏🦜🌼 w poście 💬👀 na Facebook Rehabilitacja Plus.
Program Rehabilitacja 25plus finansowany jest ze środków PFRON.

W lipcu br. odbywały się regularne zajęcia w ramach zaplanowanego wsparcia dla uczestników Rehabilitacji 25plus, finansowanego z PFRON. Uczestnicy brali udział w zajęciach rewalidacyjnych, specjalistycznych oraz korzystali z dobrej pogody, korzystali z ogródka terapeutycznego. Podsumowaniem lipcowych zajęć w szkole był piknik z zabawami, konkursami oraz grillem. Widzimy się w sierpniu na wyjazdowych zajęciach.

Zajęcia w Rehabilitacji 25plus w wiosennym wydaniu. Uczestnicy Programu Rehabilitacja 25plus, finansowanego ze środków PFRON, wykonywali min. place malując na materiałach, biorą udział w ćwiczeniach, usprawniających w sali rehabilitacji oraz grach i zabawach. Podczas spotkań z pielęgniarką przypominane są podstawowe zasady zachowania czystości i higieny, szczególnie przy przygotowywaniu posiłków.

Logo PFRONPlanowana jest kontynuacja zajęć z Programu Rehabilitacja 25 Plus skierowanego do absolwentów SPP, ZRW i innych form edukacji.
Zainteresowanych rodziców tą formą wsparcia prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku lub pod numer telefonu 54 412 10 41.
Rodzice uczniów kończących edukację w szkole w tym roku szkolnym proszeni są o zgłoszenie chęci udziału swoich dzieci w Programie do wychowawców.

W ramach Programu 25plus uczestnicy biorąc udział w zajęciach specjalistycznych, min. Hortiterapii, wykonują różnego rodzaju prace, wykorzystując naturalne elementy. Od pewnego czasu trwały przygotowania do tego pięknego dnia. Drobne ciasteczka do kawy i serce z płatków róż.... oby jego klimat był każdego dnia w roku.

W czasie zimy musimy pamiętać o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Choć teraz nie jest ona aż taka ostra, to jednak należy pamiętać, że do jej końca jeszcze trochę czasu i może wrócić mroźna pogoda. Dziś uczestnicy Rehabilitacji 25plus spotkali się z leśnikiem z Nadleśnictwa Włocławek i poznawali zasady zachowania się w lesie oraz jak możemy pomagać leśnym zwierzętom w przetrwaniu zimy. Pani leśnik prezentowała różne sposoby przygotowania karmników dla ptaków. Program Rehabilitacja 25plus jest finansowany ze środków PFRON.

Mimo że uczniowie mają czas na narty, to nasi uczestnicy cały czas aktywnie biorą udział w zajęciach. Program jest finansowany ze środków PFRON.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia z hortiterapii w Rehabilitacji 25plus- uczestnicy zdobią choinki świąteczne.

W listopadzie br. ruszyła kolejna edycja programu "Rehabilitacji 25plus" w roku szkolnym 2021/2022, finansowanego ze środków PFRON. Zrekrutowani uczestnicy zostali podzieleni na 4 mniejsze grupy i rozpoczęli realizację działań. W ramach programu uczestniczą w zajęciach rewalidacyjnych, rehabilitacji, dogoterapii, felinoterapii, hortiterapii, logopedii, TUS, aktywizacji zawodowej, socjoterapii, wsparciu psychologicznym i specjalistycznym. Program będzie realizowany do końca sierpnia 2022r.

Mimo, że w szkołach już dawno trwają wakacje, to w lipcu w Rehabilitacji 25plus realizowane są zajęcia terapeutyczne. Nasi uczestnicy chętnie angażują się w prowadzone zajęcia. W sierpniu uczestnicy wezmą udział w wyjazdowych warsztatach w Grudziądzu. Program Rehabilitacja 25plus finansowany jest ze środków PFRON.

Dziś Światowy Dzień Ziemi 🌎, uczestnicy zajęć w ramach programu Rehabilitacji 25plus, finansowanego z PFRON wykonali prace pielęgnacyjne, posiali i posadzili rośliny w ogródku terapeutycznym a następnie wykonali prace z elementami roślinnymi. Tydzień wcześniej posadzili bratki i zbierali kwiaty forsycji, z których został wykonany syrop do herbaty. Wiosnę już widać wszędzie🌷🌱, rośliny zielenią się 🍃 kwitną 🌼🌷 i jest pięknie. Dbajmy o nasze rośliny, drzewa, bo to nam daje tlen do życia.