×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Dzień Edukacji Narodowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Statystyki

Odsłon artykułów:
2149696

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Ekologiczna przygoda

W dniach 11-12.06.2014r uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wyjechali do Gorenia Dużego, gdzie znajduje się zielona szkoła. Pobyt w zielonej szkole mógł się odbyć dzięki realizacji projektu pt.? Ekologiczna Przygoda?, na który uzyskano dotacje z Fundacji PKO BP w Warszawie.

W przedsięwzięciu udział wzięła grupa uczniów z SPP (45 os wraz z rodzicami i wych). Wyjazd by dodatkowo wsparty środkami uzyskanymi z aukcji świątecznej przeprowadzonej w szkole oraz darowizn uzyskanych od sponsorów.?Zielona Szkoła? w Goreniu Dużym znajduje się w samym centrum Gostynińsko ? Włocławskiego Parku Krajobrazowego, 25 km od Włocławka, 30 km od Płocka, w gminie Baruchowo. W czasie pobytu uczniowie mieli zapewnione wiele atrakcji. W pierwszym dniu, poznali kompleks zielonej szkoły oraz przejechali zieloną kolejką, zwiedzając okolicę. Następnie brali udział w zajęciach z twórcami ludowymi, gdzie poznawali tajniki wykonywania dekoracji z bibuły oraz pracę rzeźbiarza. Po pysznym obiedzie zwiedzili mini zoo a następnie brali udział w zajęciach plastycznych i relaksowali się podczas gier i zabaw. W godzinach popołudniowych rozegrano mecz piłki siatkowej i dzień zakończono wspólnym biesiadowaniem przy ognisku na pieczeniu kiełbasek. Następnego dnia uczniowie brali udział w zajęciach z leśnikiem, który wprowadził uczniów w tajniki przyrodnicze goreńskiego lasu a tym samym przybliżył cechy charakterystyczne kompleksu leśnego ? łęgów olszowo - jesionowych przez które przepływa rzeka Kłótnia. Następnie odbyły się zajęcia z zoologiem, który opowiedział o bytowaniu sokołów i zaprezentował uczniom sokoła. Był też czas na wspólne zabawy w kompleksie sportowo rekreacyjnym goreńskiej zielonej szkoły. Wspólnie tez podsumowano pobyt i opowiadano wrażenia z zajęć. Po obiedzie pożegnano kompleks i pełni niezapomnianych wspomnień grupa szczęśliwie wróciła do Włocławka. Należy nadmienić, iż podczas pobytu w Goreniu w kompleksie wraz z grupą gościł wolontariusz reprezentujący Fundacje PKO BP. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane min. z dotacji w ramach projektu pt. Ekologiczna przygoda", który został złożony przez Stowarzyszenie "Ty i Ja", działające w Zespole Szkół Nr3. Dziękujemy wszystkim osobom, które wpierały nas podczas aukcji światecznej, Fundacji PKO BP, sponsorom oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom w przygotowaniu i opiece w czasie pobytu w kompleksie zielonej szkoły w Goreniu Dużym.

 • PICT0029
 • PICT0042
 • PICT0044
 • PICT0057
 • PICT0082
 • PICT0090
 • PICT0097
 • PICT0105
 • PICT0387
 • PICT0405
 • PICT0418
 • PICT0424
 • PICT0472
 • PICT0494