Grupa osób przed budynkiem MultikinaW dniach 17- 21 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyła się półkolonia zimowa częściowo sfinansowana przez Gminę Miasta Włocławek. Program półkolonii był bardzo atrakcyjny. We wtorek odwiedził nas pan z firmy Saniko ze wspaniałym warsztatem o tematyce ekologicznej. Dzieci i młodzież przypomniała sobie o sposobie segregacji śmieci. W środę były warsztaty online zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli. Tematyka spotkania to bajka: „Brzydkie kaczątko”. Półkoloniści mieli za zadanie wykonać ilustrację do tej opowieści. W tym samym dniu odwiedziliśmy jeszcze McDonald`s. Następnego dnia podopieczni półkolonii udali się do Muzeum Historii Włocławka na ulicę Szpichlerną 19 na warsztaty: „Między nami jaskiniowcami”. Po zwiedzeniu muzeum i krótkiej rozmowie o bardzo dawnych czasach, uczniowie mieli za zadanie wykonać ilustrację prehistorycznych zwierząt. Dużo uśmiechów na buzi wywołała piątkowa wycieczka do Multikina na film „Sing 2”. Podczas trwania całej półkolonii odbyły się dwa konkursy plastyczne i konkurs piosenki zimowej. Każdy półkolonista znalazł coś dla siebie, aby miło i przyjemnie spędzić czas. Opiekunami na półkolonii były panie: K. Kłusek, J. Pinkowska i M. Ropejko. Kierownikiem półkolonii była p. A. Maszkiewicz.