19 listopada 2021 roku po raz piąty obchodzony jest naszej szkole Dzień Wiatraczka dla Słonych Dzieci. To szczególny czas, w którym solidaryzujemy się z chorymi na mukowiscydozę. Uczniowie i nauczyciele wspólnie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, której przyświeca motto: " Papier – coś kruchego, niczym ludzkie zdrowie…Wiatr, jako symbol powietrza, oddechu i siły, którą trzeba mieć, by napędzać do ciągłego ruchu… Do życia…" Nasi podopieczni wykonali kolorowe wiatraki oraz rysunki na znak zrozumienia i wsparcia dla "słonych dzieci". Zapraszamy do obejrzenia filmu, przedstawiającego włączenie się społeczności naszej szkoły w kampanię społeczną pod nazwą Dzień Wiatraczka. W filmie wykorzystano utwór muzyczny Creative Commons Music CC BY-NC 4.0 pt. "Brushed bells in the wind" , autor Daniel Birch , na www.freemusicarchive.org #mukowiscydoza #dzienwiatraczka