SzkołaPamięta4 listopada br. w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku odbyła się prelekcja pana Krzysztofa Cieczkiewicza - przewodnika i pilota wycieczek z Koła Przewodników przy Oddziale Kujawskim PTTK. Podczas spotkania pan Krzysztof Cieczkiewicz opowiadał o ludziach, którzy zapisali się w lokalnej historii, a także zasłużyli się dla Włocławka i jego mieszkańców.

Uczestnicy wykładu mieli okazję usłyszeć m.in. o Stanisławie Bechim - uczestniku powstania styczniowego; Izabeli Zbiegniewskiej - działaczce społecznej; Zdzisławie Walentym Arentowiczu – działaczu kulturalnym Kujaw, poecie i publicyście; Aleksandrze Laszenko - artyście malarzu oraz o wielu innych wybitnych postaciach. Wystąpienia pana Krzysztofa Cieczkiewicza wysłuchali wybrani uczniowie ze SBIS oraz klas III – VIII SP. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji #SzkołaPamięta.

Anna Bartkowska, Agata Skonieczna, Ewelina Jezierska, Elżbieta Krzemińska