logo UE, RP, Funduszy Europejskich

Od 1 do 8 sierpnia 2021 roku grupa uczniów przebywała w Portugalii w mieście Faro leżącym nad Oceanem Atlantyckim w ramach mobilności ponadnarodowej w przedsięwzięciu pn. „Podróże w nieznane – śladami wielkich odkrywców” realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia odbywały się w szkole ETIC_Algarve uczniowie kształcili kompetencje kluczowe tj. naukę języków obcych, rozwijali umiejętności uczenia się, nabywali nowe kompetencje niezbędne do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. Szkoła udostępniła Naszym uczniom najnowocześniejszy sprzęt w postaci komputerów i aparatów cyfrowych dzięki, któremu rozwijali swoją kreatywność. W szkole odwiedził nas Prezydent Faro Rogério Bacalhau.
Uczniowie brali również udział w wycieczkach śladami odkrywców: poznali historię Faro, o której opowiadał przewodnik z Muzeum Miejskiego w Faro; okryli Przylądek Św. Wincentego w Sagres – najdalej wysunięte miejsce w południowo-zachodniej Europie; płynęłi statkiem odkrywając algarvskie plaże, jaskinie i groty, w tym najpiękniejszą Benagil. W Lagos odwiedzili Muzeum Nauki Żywej, w którym dzięki możliwości korzystania z narzędzi i przyrządów czuli się jak prawdziwi odkrywcy. Ostatniego dnia odkryli wyspę Farol, gdzie korzystali z uroków plaży nad oceanem.
W podziękowaniu, Prezydentowi Faro Rogério Bacalhau i Dyrektorowi Szkoły Nuno Ribeiro przekazaliśmy listy od Prezydenta Włocławka dra Marka Wojtkowskiego oraz włocławskie upominki.
To była niezapomniana wyprawa.