Zespół graczy koszykówki z WłocławkaW dniach 21 – 23 maja 2021 roku, Włocławek gościł finalistów Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w koszykówce. W zawodach wystąpiły cztery reprezentacje z województw: Dolnośląskiego, Mazowieckiego oraz dwie drużyny z Kujawsko-Pomorskiego. Niektórym zespołom plany związane z udziałem w Mistrzostwach Polski pokrzyżowała obecna sytuacja epidemiologiczna.

Województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentowali w większości absolwenci
oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku trenujący na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym Feniks. Podopieczni Roberta Walczaka i Bartłomieja Rojewskiego po sportowych bojach na parkiecie wywalczyli i obronili tytuł zdobyty rok temu Mistrza Polski ZSS „Sprawni Razem”, zaś druga drużyna z Kujawsko-Pomorskiego uplasowała się na trzecim miejscu. Drugie miejsce przypadło drużynie z Dolnośląskiego, a czwarte dla województwa Mazowieckiego.

Ostateczna kolejność:

  1. Kujawsko – Pomorskie I
  2. Dolnośląskie
  3. Kujawsko - Pomorskie II
  4. Mazowieckie

 

Indywidualne nagrody przyznano w kategoriach:

Najlepszy zawodnik – Nowakowski Kamil (Kujawsko – Pomorskie I)

Najlepszy strzelec – Kulpa Łukasz (Kujawsko – Pomorskie I)

Najlepszy obrońca – Ochmański Łukasz (Kujawsko – Pomorskie I)

 

Pierwsza piątka Mistrzostw Polski ZSS „Sprawni Razem”

  1. Nowakowski Patryk - (Kujawsko – Pomorskie I)
  2. Ziółkowski Damian – (Kujawsko – Pomorskie I)
  3. Kostrzewski Ireneusz – (Dolnośląskie)
  4. Fedorowicz Damian – (Mazowieckie)
  5. Konkel Kamil – (Kujawsko – Pomorskie II)

 

Składy drużyn:

Kujawsko-Pomorskie I: Nowakowski Kamil, Nowakowski Patryk, Ochmański Łukasz, Żiółkowski Damian, Szubski Jacek, Kijak Krystian, Kulpa Łukasz, Gospodarski Igor, Zarzycki Dominik.

 

Kujawsko-Pomorskie II: Mirolewicz Kacper, Wieczorek Nicol, Konkel Kamil, Gospodarski Artur, Markowski Krzysztof, Szewczyk Grzegorz, Gulatowski Cezary, Łukasiak Szymon, Sikora Artur, Lipiński Bartek, Maliszewski Bartłomiej.

Trener zespołu: Walczak Robert, Rojewski Bartłomiej

 

Dolnośląskie: Kostrzewski Ireneusz, Kostrzewski Tadeusz, Adamowicz Adam, Nedzytński Tomasz, Mularz Darek, Lewandowski Patryk, Łastowski Arkadiusz, Gulasiński Fabian, Bryza Daniel.

Trener zespołu: Ochmańska Roksana

 

Mazowieckie: Pietkiewicz Kamil, Stokowski Bartłomiej, Grzejszczyk Tomasz, Gąsecki Damian, Łabecki Mateusz, Czarnak Cezary, Perzak Michał, Federowicz Damian, Lubański Karol.

Trener zespołu: Myszkowski Wojtek

 

Podziękowania za pomoc przy organizacji Mistrzostw Polski należą się: Pałuckiej Katarzynie, Rypińskiej Anecie, Władysiak Ewie, Kłusek Katarzynie.