Harmonogram opłat - stołówka szkolna - październik 2022

Logo KonferencjiOgólnopolska Konferencja Współczesna Szkoła Specjalna

HONOROWY PATRONAT:
Prezydent Miasta Włocławek - dr Marek Wojtkowski
Rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - dr hab. Barbara Marcinkowska (prof. APS)

PARTNER:
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku

Program Konferencji:
Cena: bezpłatnie
Ilość miejsc: 300 osób
Zapisy: https://grzegorzewska60lecie.zs3wek.pl/formularz-zgloszeniowy-2/

"Sprzątanie Świata - Polska 2022"W miniony piątek społeczność Zespołu Szkół nr 3 wzięła aktywny udział w finale akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022". O godzinie 10:00 w każdej szkole odbył się tematyczny apel przygotowany przez opiekunów Samorządów Uczniowskich. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami, zgodnie z hasłem tegorocznej akcji "Wszystkie śmieci są nasze", przystąpili do sprzątania terenu szkoły oraz najbliższego jej otoczenia.

Spotkanie grupy osóbW dniu 15 września 2022 r. nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego we Włocławku, w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. ”Bezpieczny powrót do szkoły” w „Tygodniu dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Zorganizowane spotkanie to jedna z propozycji wczesnej profilaktyki zdrowia. Uczniowie pod okiem pielęgniarki szkolnej przeszli trening mycia rąk oraz w zespołach klasowych obejrzeli animowany film o ważnej roli szczepień w życiu człowieka. Dziękujemy przedstawicielom PPIS we Włocławku za aktywne wsparcie naszej kampanii. Uczniom życzymy niekończącego się zdrowia bez wirusów!

Światowy Dzień FAS

Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) obchodzony jest 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09 od 1999 roku, kiedy to w Auckland w Nowej Zelandii, o godzinie 9.09 zabrzmiały dzwony w Kościele Metodystów. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.