E-SZKOŁA ZS3 nr 3

×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica - dokumenty do pobrania

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Internat dla uczennic - POLECAMY!

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Akademia szkolna online - 3 Maja

Selfie z Flagą M

Pandemia

Nasi szkolni felinoterapeuci online ;)

Nauka zdalna - prace naszych uczniów

ABC Konsumenta

Radość najpiękniejszych lat w naszym wykonaniu

Statystyki

Odsłon artykułów:
2537238

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

REKRUTACJA 2020/2021 ZS3

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Nasi uczniowie wrócili z Hiszpanii. Relacja z zajęć w hiszpańskiej szkole

Od 6 do 12 października 2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w programie Ponadnarodowa mobilność uczniów” pod nazwą „Polsko – hiszpańskie wariacje”. Celem przedsięwzięcia było podniesienie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie wielojęzyczności, integracji i wzajemnego poznania, umiejętności uczenia się

i przełamywania barier. Nauczyciele mieli możliwość poznania szkoły i nawiązania kontaktów. Uczniowie wspólnie ze swoimi rówieśnikami z hiszpańskiej szkoły IES Violant de Casalduch w Benicàssim w Hiszpanii realizowali zaplanowany harmonogram działań. W pierwszym dniu poznawaliśmy siebie, szkołę, bibliotekę, pracownie, grupę plastyków i braliśmy dział we wspólnych zajęciach, grach i zabawach. Pierwsze rozmowy i nawiązanie relacji, były bardzo nieśmiałe, jednak z każdym uśmiechem, przełamywano bariery i była tylko wspólna integracja.

W kolejnych dniach prezentowaliśmy kulturę naszego regionu, strój, tradycyjne polskie potrawy. Uczniowie hiszpańscy wraz z nauczycielami degustowali przygotowane pierogi, rogaliki i białą kiełbasę z chrzanem. W zamian my próbowaliśmy hiszpańskie potrawy przygotowane przez naszych kolegów i koleżanki z Hiszpanii, tj. tradycyjną tortillę i regionalne ciasto. Pobyt uatrakcyjniali prezentując taniec z przesłaniem dla młodych, by chronić naszą planetę.

Poznaliśmy ich tradycję i kulturę regionu, którą mogliśmy zobaczyć na żywo. Podczas wycieczki edukacyjnej w Walencji uczestniczyliśmy w Święcie Wspólnoty Walenckiej (Día de la Comunidad Valenciana).

Młodzież integrowała się i rozwijała swoje umiejętności językowe podczas prowadzonych zajęć sportowych, rekreacyjnych w szkole i poza nią. Oprócz folkloru mówiliśmy o Mistrzach Polski - naszej drużynie koszykarskiej ANWIL Włocławek.

Hiszpańscy uczniowie prezentowali miejscowe gry, w których braliśmy czynny udział, a na kolejnych zajęciach pokazali tańce, które nasi uczniowie mogli tańczyć na ulicy podczas wieczornej fiesty w miejscowości Oropesa del Mar. Uczestniczyliśmy też w porannych zajęciach sportowych, a w godzinach popołudniowych w zajęciach na plaży. Na ręce Pani Dyrektor Szkoły Quini Vellon Segarra przekazaliśmy list od Pana Prezydenta Miasta Włocławek dra Marka Wojtkowskiego, prezenty w postaci tradycyjnych polskich, włocławskich wyrobów, a Hiszpanie obdarowali nas prezentami z pamiątkami z Benicàssim. Wracając do Polski przywieźliśmy lato. Szkoda, że czas spędzony w hiszpańskiej szkole upłynął tak szybko.

Już niedługo pojawi się fotorelacja z naszych wycieczek edukacyjnych. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu PO WER „Ponadnarodowa mobilność uczniów” z FRSE ze środków EFS.

fot. Izabela Kwiatkowska

 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (1) (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (12) (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (14)-2 (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (19)-2 (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (25) (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (26) (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (27)-2 (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (31) (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (33) (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (5) (Medium)
 • 1 poniedziałek szkoła, integracja (9)-2 (Medium)
 • 2 wtorek szkoła integracja anwil (1)-2 (Medium)
 • 2 wtorek szkoła integracja anwil (2) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła integracja anwil (5) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła integracja anwil (6) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (1) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (11) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (12) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (14) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (15) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (17) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (20) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (28) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (33) (Medium)
 • 2 wtorek szkoła, integracja (Medium)
 • 3 środa (2) (Medium)
 • 3 środa (3) (Medium)
 • 3 środa (7) (Medium)
 • 4 czwartek szkoła, integracja (17) (Medium)
 • 4 czwartek szkoła, integracja (18) (Medium)
 • 4 czwartek szkoła, integracja (2) (Medium)
 • 4 czwartek szkoła, integracja (23) (Medium)
 • 4 czwartek szkoła, integracja (26)-2 (Medium)
 • 4 czwartek szkoła, integracja (4) (Medium)
 • 4 czwartek szkoła, integracja (7) (Medium)
 • 4 czwartek szkoła, integracja (9) (Medium)
 • 5 piatek integracja (1) (Medium)
 • 5 piatek integracja (2)