×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Ślubowanie klas pierwszych BSIS i SPP

Dzień Edukacji Narodowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Statystyki

Odsłon artykułów:
2176760

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Szkoła do hymnu


W dniu dzisiejszym cała nasza szkoła, solidarnie ze szkołami, przedszkolami, placówkami oświatowym oraz szkołami polonijnymi włączyła się w akcję "Szkoła do hymnu", odśpiewując 4-zwrotkowy hymn narodowy dokładnie o godzinie 11:11! Przedsięwzięcie to jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 milionów uczniów oraz nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Hiszpańskie wycieczki edukacyjne

Mimo, że już minęło kilkanaście dni od powrotu uczniów z wyjazdu do Hiszpanii, to projekt "Polsko - hiszpańskie wariacje" cały czas trwa. Przygotowywujemy broszury, zdjęcia na wystawę, do albumu i dla uczestników oraz montujemy film.

W tym artykule chcielibyśmy się podzielić kolejną porcją informacji z pobytu. Uczniowie, po zajęciach w hiszpańskiej szkole brali udział w wycieczkach edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Zebrania z rodzicami

Zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się dnia 5 listopada 2019 roku w godz. 16.00-17.00

BohaterON!

W miesiącu październiku uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej przystąpili do ogólnopolskiej akcji "BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ! WYSYŁKA KARTKI DO POWSTAŃCA". Przedsięwzięcie miało na celu upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego oraz historię Polski XX wieku. Nasi uczniowie z ogromnym wysiłkiem, dużą pomysłowością i kreatywnością przygotowali przepiękne kartki z życzeniami, które zostaną wysłane do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

"Zabawy sensoryczne" - szkolenie w ramach WDN

Nauczyciele naszej szkoły, aby wzbogacać swój warsztat pracy i pogłębiać swoje umiejętności pedagogiczne oraz uatrakcyjniać prowadzone przez siebie zajęcia, często uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach. W ramach WDN w dniu 20.10.2019r. odbyło się szkolenie pt. ”Zabawy sensoryczne pobudzające zmysły dziecka”. Poprowadziły je p. M. Szkudlarek oraz p. A. Wojtasiak. Warsztatowy charakter spotkania bardzo przypadł nauczycielom do gustu.

Czytaj więcej...

Szkoła Pamięta

W ramach akcji „Szkoła Pamięta”, która miała miejsce 25 października 2019 roku uczniowie wszystkich szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku udali się na pobliskie cmentarze oraz pomniki i miejsca pamięcią lokalnej, aby zgłębić historię naszego miasta, uporządkować groby, zapalić znicze i pobyć przez chwilę z bliskimi, którzy już odeszli, ale żyją nadal z nami w naszych sercach i pamięci.

Przystąpiliśmy do akcji "Szkoła Pamięta"

Zespół Szkół Nr 3 we Włocławku przystąpił do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta", której celem jest aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach działań postaramy się: uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię, zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby, odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki. List Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 października 2019 roku.

Nasi uczniowie wrócili z Hiszpanii. Relacja z zajęć w hiszpańskiej szkole

Od 6 do 12 października 2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w programie Ponadnarodowa mobilność uczniów” pod nazwą „Polsko – hiszpańskie wariacje”. Celem przedsięwzięcia było podniesienie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie wielojęzyczności, integracji i wzajemnego poznania, umiejętności uczenia się

Czytaj więcej...

Obchody światowego dnia osób niewidomych i niedowidzących DZIEŃ BIAŁEJ LASKI w ZS nr 3 we Włocławku

Miej oczy i uszy, serce i duszę szeroko otwarte – niewidomi dostrzegaj ich! ...Takie oto hasło towarzyszyło obchodom Światowego Dnia Osób Niewidomych i Niedowidzących w dniu 15 października w naszej szkole. Wyjątkowość Dnia Białej Laski polegała na przybliżeniu problematyki osób niewidomych i niedowidzących, ograniczeń z jakimi się borykają każdego dnia oraz uwrażliwieniu na ich potrzeby. Zanim każdy z nas odpowiedział sobie na pytanie: Integracja – marzenie czy rzeczywistość,

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka

"Bo chłopaki, nasze chłopaki do przyjaźni, hulanki, roboty i draki" Radość, zabawa i śmiech towarzyszyły uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Chłopaka. Męska część grona pedagogicznego oraz uczniowie naszej szkoły zostali poddani próbie odwagi, męstwa i dystansu, biorąc udział w zabawnych konkurencjach pokazu mody i makijażu.

Czytaj więcej...

Szykujemy kartki dla uczestników Powstania Warszawskiego!

Z przyjemnością informujemy, iż dołączyliśmy do bardzo szczytnej akcji "BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ! WYSYŁKA KARTKI DO POWSTAŃCA". Ogólnopolska akcja ma na celu  upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Udział w akcji weźmie każda z naszych szkół, a więc Szkoła Podstawowa klasy 1-3 i 4-8, Branżowa Szkoła I Stopnia oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy. Każda ze szkół przygotuje 10 kartek! :)

Sprzątanie świata

W piątek 20 września nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata – Polska 2019. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w apelach tematycznych, na których zostali zachęcani do podejmowania działań, dzięki którym nauczą się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będą stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi ludźmi. Przypomniane zostały również zasady prawidłowego segregowania śmieci

Czytaj więcej...