×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Dzień Edukacji Narodowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Statystyki

Odsłon artykułów:
2149727

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

„Na zielono z MPD”

Październik to miesiąc, w którym solidaryzujemy się z osobami dotkniętymi Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. W tym roku nasza szkoła również włączyła się w tę światową akcję i na znak solidarności uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na zielono. Celem tegorocznej kampanii i podejmowanych w niej działań jest zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób dotkniętych MPD. Na całym świeci jest tych osób 17 milionów, to prawie tyle, co połowa ludności Polski.

Czytaj więcej...

W roli głównej – ziemniak!

O roli ziemniaka w naszym życiu może świadczyć fakt, że powstał nawet jego pomnik – w Biesiekierzu. Gdyby nie ziemniak, nie byłoby w Polsce placków ziemniaczanych. To polski przysmak, ale istniejący także od dawna w innych kuchniach europejskich. Śmietana czy cukier? Z czym lubisz jeść placki ziemniaczane? Uczennice klasy 8c postawiły na cukier. W ramach zajęć rozwijających kreatywność samodzielnie przyrządziły pyszne placki ziemniaczane.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Logopedyczne Dni Kropki w Zespole Szkół nr 3 realizowane były od 16.09 do 20.09. we współpracy z programem e Twinning Europejską Społecznością Szkolną W gabinecie neurologopedycznym odbywały się zabawy logopedyczne

Czytaj więcej...

W Ogrodzie na Pompce

W dniu 20.09.2019 r. klasy 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Parku im. Henryka Sienkiewicza w „Ogrodzie na Pompce”. Warsztaty były przygotowane przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Na miejsce zajęć uczniowie dojechali szkolnym busem. Były to niezapomniane warsztaty. Dzieci bawiąc się zdobywały i utrwalały wiadomości na temat: „Znam i chronię charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt”.

Czytaj więcej...

Tajemniczy ogród

Ogród na Pompce to malownicze miejsce na mapie Włocławka. Nazwa zaciekawiła dzieci na tyle, że postanowiły odwiedzić ów tajemniczy ogród. Na miejscu klasy uczestniczyły w warsztatach na temat skrzydlatych mieszkańców miejskich pasów zieleni. Wysiłek intelektualny przeplatany był zabawami bieżnymi. Ogromną radość sprawił uczniom pobyt na placu zabaw. Największą atrakcją był zjazd wyciągiem linowym. Opiekunami uczestników pieszej wycieczki były: Marzena Kuczyńska (5a) i Olga Kozakiewicz (4a).

Czytaj więcej...

Wizyta w EkoSzkole

We wtorek, dnia 17.09.2019 r., dzieci z klas 1-3 wraz ze swoimi Paniami odwiedziły Centrum Edukacji Ekologicznej "EkoSzkołę" we Włocławku, która znajduje się przy MPEC. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych na których dowiedzieli się w jaki sposób ciepło jest dostarczane do budynków, poznali zasadę funkcjonowania węzłów cieplnych oraz wymiennika ciepła. Na zajęciach została wyświetlona animacja video, dzieci mogły przyjrzeć się i dotknąć różnych rodzajów

Czytaj więcej...

Podsumowaliśmy projekt

W drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 uczniowie Szkoły Podstawowej realizowali projekt „Komputerowe zmagania z naukami ścisłymi” sfinansowany przez Fundację „ANWIL dla Włocławka”. Po rekrutacji uczniów przeszkoleni nauczyciele przystąpili do tworzenia bazy aplikacji przedmiotowych dostosowanych do możliwości i potrzeb podopiecznych.

Czytaj więcej...

Drukarka 3d – jak działa?

W ramach projektu „Komputerowe zmagania z naukami ścisłymi” sfinansowanego przez Fundację „ANWIL dla Włocławka” uczniowie zapoznali się z zasadą działania drukarki 3d FDM. Poznali właściwości niektórych filamentów. Dzięki nowym laptopom możliwe było zainstalowanie programu Autodesk Fusion 360 i nowego slicera Cura 4.1.

Czytaj więcej...

Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 17 czerwca Samorząd Uczniowski Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum podsumował akcje organizowane w roku szkolnym 2018/2019. Tytuł „Wyjątkowego Ucznia” i nagrody otrzymali: Konrad Aleksiński z kl. 2a, Kamil Kocik z kl.3b, Gracjan Gospodarski z kl.6a i Dominik Wieczorek z kl. 6b.

Czytaj więcej...

Ziemia – wyspa zielona

17 czerwca 2019 r. podczas apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Ziemia – wyspa zielona”. Jury przyznało nagrody: I miejsce zdobyła uczennica klasy 8a – Natalia Michalska, II miejsce – Karolina Kłosowska kl. 7b i III miejsce – Nikola Juszczyńska z przedszkola. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Czytaj więcej...

Podążamy za tropami zwierząt

W dniu 07.06.2019r. klasy: 1/2a, 1bA, 1cA oraz 7b wraz ze swoimi wychowawczyniami kolejny raz uczestniczyły w zajęciach we Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczniowie oglądali tropy różnych ptaków i ssaków domowych oraz zwierząt dziko żyjących, a następnie wybrane przez siebie tropy odciskali w masie plastycznej.

Czytaj więcej...

W Centrum Zabawy w RIO

W dniu 17.06.2019r. uczniowie klasy 1/2a wybrali się ze swoją wychowawczynią p. Marzeną Kuczewską do Centrum Zabawy RIO. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy tam pójdą. Fajna sprawa w tym RIO, jest jak w bajce. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Czas szybko minął. Uczniowie niechętnie wracali do szkoły.

Czytaj więcej...