×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Internat dla uczennic - POLECAMY!

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Jasełka 2019

Bezpieczniki Taurona

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.2/2

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.1/2

Radość najpiękniejszych lat w naszym wykonaniu

Serce - w podziękowaniu dla ludzi dobrej woli!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2340029

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

1% podatku dla naszych uczniów

1 procent

Zwracamy się z prośbą do rodziców, opiekunów, sympatyków i tych wszystkich, którzy wyrażają wolę wsparcia naszej szkoły o przekazanie 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych. Dziękujemy!
W poprzednim roku za okazane przez Państwa wsparcie m.in. zakupiliśmy serca na nakrętki :)

 

Ruszają kolejne projekty koła Artystycznego!

koło artystyczneTo już kolejne projekty realizowane z inicjatywy Koła Artystycznego działającego w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ZS NR 3 we Włocławku. Od trzech lat przy szerokiej współpracy z Regionalnym Stowarzyszeniem ?Wło ? Art.? we Włocławku startujemy z powodzeniem w konkursach ofert organizowanych przez  Samorządu Województwa Kujawsko ? Pomorskiego. W 2011 roku  wybrano nasze oferty w dwóch kategoriach:

 

1)    Wspieranie zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym
2)    Integracja międzypokoleniowa związana z aktywizacją społeczną osób starszych

Są to działania  zapewniające dzieciom i młodzieży aktywne i twórcze zajęcia w czasie wolnym od nauki w trakcie roku szkolnego oraz działania zapewniające dzieciom, młodzieży i osobom starszym organizowanie zajęć integracyjnych polegających na: wymianie wiedzy, doświadczeń, umiejętności miedzy pokoleniami.
Zajęcia tak jak w ubiegłych latach będą odbywać się nieodpłatnie, są dofinansowane przez Samorząd województwa Kujawsko ? Pomorskiego. Uczestnicy otrzymają za darmo materiały do zajęć, przewidziano mały posiłek. Warsztaty zostaną zorganizowane dla uczniów: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Zawodowej, Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Na terenie ZS Nr 3 będą odbywać się zajęcia artystyczne pt. ? Sztuka sposobem na nudę? natomiast drugi projekt pt. ?  Integracyjny plener artystyczny ? sztuka wspólną pasją pokoleń?  to kilkudniowy wyjazd na plener Artystyczny do Gołaszewa.

Wśród uczniów widać  duże zainteresowanie tą inicjatywą. Poprzez nasze działanie chcemy umożliwić naszym wychowankom otwarcie się na innych ludzi, przybliżyć uniwersalne wartości jakie mają im do przekazania osoby starsze uzdolnione artystycznie, członkowie Stowarzyszenia Artystów ?Wło-Art? we Włocławku. Chcemy aby nasi wychowankowie poznały wiele ciekawych technik malowania różnymi rodzajami farb , rzeźbienia. Zależy nam na tym aby młodzież naszego Zespołu Szkół poznała smak obcowania ze sztuką poprzez udział w profesjonalnym plenerze z prawdziwymi artystami. Przy okazji działania te wpłyną na aktywizację społeczną osób starszych, na wspólne lepsze poznanie obu pokoleń. Artyści biorący udział w projektach są w większości emerytowanymi nauczycielami lub pracownikami kultury. Będą oni prowadzić zajęcia artystyczne z naszymi uczniami. W zajęciach będą brali udział również nauczyciele naszego Zespołu Szkół Nr 3 jako opiekunowie i wolontariusze. Wspólne zajęcia będą uwieńczone spotkaniem integracyjnym (piknikiem) dla wszystkich uczestników, rodziców, zaproszonych gości gdzie dzieci i młodzież będą mogli zaprezentować swoje prace. Na koniec wspólnych działań zostanie również zorganizowana wystawa.

Szczegółowe cele  to miedzy innymi:

  • zwiększenie możliwości aktywnego uczestnictwa naszych uczniów w życiu społeczności lokalnej
  • edukacja artystyczna i kulturalna uczniów
  • możliwość spotkania z artystą w czasie tworzenia i obserwacja jego pracy
  • rozwijanie zainteresowań artystycznych, wrażliwości na piękno oraz sztukę dzieci i młodzieży
  • utrwalanie motywacji do twórczości artystycznej poprzez bezpośrednią działalność plastyczną
  • doskonalenie umiejętności komunikacji z otoczeniem
  • usprawnianie i doskonalenie: wzroku, słuchu, sprawności ruchowej dzieci i młodzieży
  • stworzenie bardzo ciekawej oferty edukacyjnej kierowanej do dzieci i młodzieży
  • podniesienie samooceny naszych uczniów i wyzbycia się kompleksów, izolacji społecznej
  • ciekawa forma spędzania wolnego czasu po lekcjach

Już niedługo następne informacje z realizacji projektów.

projekt