obrazek dekoracyjnyUczniowie klasy 8 b podczas wizyty w Bibliotece Pedagogicznej brali udział w zajęciach edukacyjnych Utrwalili swoją wiedzę na temat cyfrowych źródeł informacji. Prowadząca omówiła źródła osobowe. Zapoznaliśmy się ze źródłami drukowanymi, m.in. poprzez książki, czasopisma, gazety, dokumenty i fotografie. Pracowaliśmy z „Wielką Encyklopedią” PWN oraz „Słownikiem pisarzy i dzieł współczesnych”.

Poznaliśmy również źródła cyfrowe, m.in. strony www, serwisy internetowe, blogi; vlogi. Uczniowie poprzez ćwiczenia praktyczne, m.in. wyszukują katalog Biblioteki Pedagogicznej KPCEN, sprawdzając rozkład jazdy MPK, wyszukując serwisów pogodowych, sprawdzając dostępność i cenę wybranych książek w Księgarni Empik mieli możliwość usystematyzować swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności z zakresu techniki i technologii informacyjnej.