Kwiaty wiosenneZarówno My – nauczyciele, jak i nasi uczniowie nie możemy doczekać się nadchodzącej wiosny. Wychowawcy wraz z dziećmi z klas 4b, 6b, 6c i 7b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych nt. „Wiosna w przyrodzie” na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Prowadząca przekazała uczniom informacje dotyczące świata przyrody i świata zwierząt. Dzieci wykonały z filcu piękne, kolorowe motyle wykazując się kreatywnością. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Wycieczka do lasu”. Z zainteresowaniem słuchali i oglądali rośliny oraz zwierzęta żyjące w lesie. Zajęcia były także dla uczniów doskonałą okazją do przypomnienia i utrwalenia sobie zasad zachowania, które obowiązują w lesie. Uczniowie rozpoznawali różne sytuacje przedstawione na obrazkach. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy słuchowe - rozpoznawały ptaki i zwierzęta żyjące w lesie po odgłosach, które wydają. Okazało się, że zagadki nie były wcale takie łatwe. Bogatsi o nowe doświadczenia, w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły zabierając ze sobą nasze kolorowe motyle.