Uczennica wyrabia masę11 stycznia 2023 r. Uczniowie klasy 5 cA kontynuowali poznawanie smaków Europy w ramach innowacji pedagogicznej. Tym razem wybraliśmy się do słonecznej Italii. Przy okazji poznawania kultury i historii tego państwa, odkryliśmy, że potrawa którą zamierzaliśmy przygotować spożywana była już w starożytnym Rzymie. Znana była jako focaccia inaczej mówiąc placek drożdżowy z przyprawami i serem. Pełni wiedzy teoretycznej z zapałem przystąpiliśmy do przygotowania jednego z tradycyjnych rodzajów włoskiej pizzy, pizzy na wzór neapolitański.

Po zarobieniu ciasta odstawiliśmy je do wyrośnięcia i przystąpiliśmy do przygotowania pozostałych składników. Pokroiliśmy ser w typie tradycyjnego włoskiego sera mozzarella na bardzo cienkie plastry. Po wyrośnięciu ciasta formowaliśmy cienkie placki, które smarowaliśmy sosem pomidorowym i obłożyliśmy serem i wędliną. Całość posypana została ziołami bazylią i oregano. Tak przygotowane ciasto włożyliśmy do nagrzanego pieca. Po kilku minutach rozszedł się smakowity zapach naszej pizzy. Z niecierpliwością czekaliśmy na zakończenie pieczenia. Z dużym animuszem przystąpiliśmy do jedzenia. Wszystkie części pizzy zniknęły z talerza zdecydowanie szybciej jak ich przygotowanie. Tym razem część prac wykonaliśmy w naszej klasie korzystając z bogatego wyposażenie sali #LaboratoriaPrzyszłości. Podstawowym urządzeniem był piec dzięki któremu z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa mogliśmy dokonać wypieku naszej pizzy. Przydatna była stolnica, naczynia i sztućce w czasie przygotowania i degustacji.