Świątecznie ubrana choinkaSzkoła Podstawowa w ZS nr 3 po raz kolejny włączyła się w Akcję: „Drzewko za butelkę” 2022. Akcja ta była organizowana po raz XX przez Anwil S.A. Polegała na zbieraniu przez uczniów butelek typu PET. Celem jej było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży na temat zasad postępowania ze zużytymi butelkami typu PET, oraz praktycznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu. Nasza szkoła w tym roku szkolnym zebrała łącznie 6406 butelek typu PET. Zwycięzcą w naszej szkole okazał się Hubert M. - uczeń klasy 7b, który przyniósł 1780 butelek. W kategorii “najefektywniejsza klasa” wygrała klasa IIA, która zebrała łącznie 1805 sztuk. Rozstrzygnięcie tej Akcji odbywało się wieloetapowo. W grudniu uczniowie, którzy włączyli się w akcję, otrzymali świerki w doniczkach, które zamieniły się w choinki podczas świąt. W styczniu Hubert dostał podziękowanie wraz z niespodzianką. Podczas apelu na podsumowanie I okresu wszyscy uczniowie, którzy przynosili butelki otrzymają małą niespodziankę. Koordynatorem w szkole była p. Anna Maszkiewicz.