Grupa uczniów w Zielonej Szkole w goreniuW dniu 23 maja 2022r. uczniowie SP wraz z opiekunami realizowali program „Zielonej Szkoły” w Goreniu Dużym. Zaplanowany dzień był bardzo bogaty w liczne atrakcje. Ekscytującym wydarzeniem była przejażdżka „Zieloną kolejką” oraz wizyta w „Mini ZOO”. Ciekawą lekcją regionalizmu, przybliżenia kultury kujawskiej było pieczenie i dekoracja bułek.

Interesujące były również zajęcia „Czy każda woda zdrowia doda?”oparte na doświadczeniu, połączone z wyjściem w teren nad Jezioro Goreńskie. Tego dnia nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Ostatnim punktem „Zielonej szkoły” było wspólne ognisko-pieczenie kiełbasek. Wszystkim Zielona Szkoła bardzo się podobała i mamy nadzieję, że za rok również będziemy mieć okazję wyjazdu na taką wycieczkę. To co widzieliśmy, tego czego doświadczyliśmy nie da się nauczyć z żadnej książki. Tam trzeba było być, samemu doświadczyć, by zrozumieć lepiej. Mimo zmęczenia w drodze powrotnej nikomu nie zabrakło uśmiechu na twarzy. Podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta Włocławek. Dzięki dofinansowaniu nasz pobyt był bardzo atrakcyjny.