Hotel dla owadówSzkoła Podstawowa w ZS nr 3 po raz kolejny włączyła się w Akcję: „Drzewko za butelkę”. Akcja ta była organizowana po raz XIX przez Anwil S.A. Polegała na zbieraniu przez uczniów butelek typu PET. Celem jej było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży na temat zasad postępowania ze zużytymi butelkami typu PET, oraz praktycznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu. Nasza szkoła w tym roku szkolnym zebrała łącznie 5208 butelek typu PET. Zwycięzcą w naszej szkole okazał się Hubert M. - uczeń klasy 6b, który przyniósł 1893 butelki. W związku z pandemią rozstrzygnięcie tej Akcji odbywało się wieloetapowo. W grudniu uczniowie, którzy włączyli się w akcję, otrzymali sadzonki drzew – dęby. W lutym Hubert dostał podziękowanie wraz z niespodzianką, a szkoła otrzymała nagrodę, w postaci hotelu dla owadów. Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji, w marcu otrzymali miłą niespodziankę. Koordynatorem Akcji w szkole była p. Anna Maszkiewicz.