Uczeń przy stanowisku sensorycznymW naszej szkole nie ma Was wielu, nie widujemy Was rozbieganych na korytarzach i boisku szkolnym. Nam - widzącym - trudno dostrzec problemy z jakimi borykacie się każdego dnia…dlatego DZIELIMY SIĘ Z WAMI PRZESTRZENIĄ.

Przez cały październik trwa akcja przybliżająca nam świat niewidomych i słabowidzących. Działania te maja związek z przypadającym 15 października Międzynarodowym Dniem Białej Laski.

Oto przygotowane przedsięwzięcia:

#zobaczmnie – Pod tym hasłem zapoznaliśmy się z materiałem informacyjnym dotyczącym osób niewidomych, którego główną bohaterką jest nasza koleżanka Małgosia.

#niewidzialnawystawa - To wspólnie wykonana wypukła ścianka dotykowa, która zawisła na naszym szkolnym korytarzu.

#wyzwaniewciemno – 12 października braliśmy udział w ćwiczeniach orientacji przestrzennej i działaniach z zakresu stymulacji dotykowej przygotowanych przez p. Agnieszkę Pietraszkiewicz i Monikę Lamkę - Czerwińską. Specjalny tor przeszkód, ścianka dotykowa i gogle na oczach, to wszystko stanowiło dla nas nie lada wyzwanie.

#konkursplastyczny – 18 października, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jestem Europejczykiem – tradycyjne symbole krajów europejskich”. Nasze wypukłe prace, można będzie czytać rękoma. Rozstrzygnięcia i wyboru najpiękniejszej pracy dokonają organizatorki konkursu: p. Monika Ropejko, p. Marta Kuczyńska oraz p. Magdalena Piasecka.

Październikowe doświadczenia dają dużo do myślenia i z całą pewnością zapadną w naszych sercach na długo. 

W załączeniu fotorelacja z naszych dotychczasowych poczynań, a tymczasem czekajcie na wyniki konkursu plastycznego.