Dzieci ze zwierzętami08.06.2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wyjechali na „Zieloną szkołę” do Gorenia Dużego. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek. Goreń przywitał uczniów piękną, słoneczną pogodą. Program zielonej szkoły był napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami. Mając na uwadze edukacyjny charakter wyprawy, uczniowie uczestniczyli w warsztatach włókienniczych, na których wykonywali prace z filcem. Brali również udział w zajęciach z dużą ilością akcesoriów oraz degustacją miodu.

Prowadzone były one przez doświadczonego pszczelarza. Niesamowitą lekcję przyrody przeżyli uczniowie w lesie, gdzie pod opieką przewodnika pogłębiali swoją wiedzę na temat ochrony roślin, drzew. Doświadczyli również, jak ważnym elementem życia jest dbanie o środowisko naturalne. Zajęcia i spacery po lesie to źródło profilaktyki zdrowotnej. Istotnym elementem pobytu była przejażdżka „Zieloną kolejką”, która przyniosła uczniom wiele radości. Niewątpliwą atrakcją było obejrzenie zagrody edukacyjnej-Mini Zoo. Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Wdrażano zasady savoir-vivre przy stole podczas wspólnego obiadu. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu klasowego. Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń pozostanie na długo w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej.