Grupa dzieci trzyma w dłoniach prace plastyczne karmnikówW miesiącu styczniu w klasie 1/2a zostały przeprowadzone przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej pierwsze warsztaty. Uczniowie zawsze udawali się na warsztaty do WCEE, ale z powodu pandemii zajęcia będą realizowane na terenie szkoły.

Na samym początku spotkania odbyła się projekcja filmu pt. „ Zima w przyrodzie”, dzięki której uczniowie zobaczyli, jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz w jaki sposób człowiek pomaga zwierzętom przetrwać zimę. Po projekcji filmu uczniowie wykonywali pracę techniczną dotyczącą dokarmiania ptaków. Każdy starał się zrobić swoją pracę jak najlepiej. Dzięki tym zajęciom uczniowie powtórzyli sobie wiadomości o zwierzętach zimą. Warsztaty okazały super lekcją przyrody. Spotkania będą odbywać się w kilku klasach raz w miesiącu oraz w przedszkolu. Zajęcia zorganizowała Marzena Kuczewska.