Uczeń w trakcie wykonywania zadańW ramach zajęć specjalistycznych-logopedycznych realizowany jest trening rozwoju pamięci i koncentracji uwagi. Ćwiczenia przeprowadzane są w różnych grupach wiekowych i mają na celu między innymi rozbudzenie wyobraźni dziecka/uczestnika. Uczniowie podczas zajęć wymagają indywidualnego toku nauczania, jak również specjalistycznej formy terapii. W dalszym ciągu próbujemy zapamiętywać ciągi cyfr, kolorów. Porównujemy rysunki, różnicujemy obrazki, emocje, jak również budujemy proste skojarzenia i symbole. Podczas zajęć uczniowie mają również za zadanie zapamiętanie serii wyrazów na zasadzie dowolnych skojarzeń.

Grupa uczniówA tak bawili się podczas wspólnej zabawy karnawałowej uczniowie klas 7c i 8b. Było fantastycznie!!!

Uczniowie w ławkachUczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej realizowali zajęcia w ramach kampanii „Przemoc boli” na temat „Uczymy się dobrych zachowań - nie tylko słowa. Przemoc ma wiele twarzy”. Zdobywali wiedzę na temat przyjętych norm zachowań w naszym życiu, nabywali umiejętności wyrażania swoich uczyć i potrzeb, uczyli się rozpoznawać złe zachowania, zachowania agresywne i przemocowe oraz nabywali wiedzę na temat konsekwencji wynikających z różnych zachowań. Zapraszamy do galerii.

Grupa uczniówW dniu 16 stycznia 2023r. uczniowie klas 2bA, 5bA, 6c, 7b, 7c i 8b udali się do Teatru Impresaryjnego na spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Ta jedna z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena niezmiennie i tym razem wzbudziła w nas wzruszenie oraz wrażliwość na potrzeby innych ludzi, którzy często są przecież tak blisko nas. A zawarte w niej treści wychowawcze są ponadczasowe.

Uczeń trzyma świeczkęDnia 11 stycznia 2023r. uczniowie klas 7b, 7c, 8b oraz Zespołu 1 wybrali się do Akademii Pana Królika na warsztaty „Apetyczne świeczki”. Podczas zajęć uczniowie stosując się do instrukcji animatorów wykonali żelowo – sojową świecę w szklanym naczyniu. Dodatkowym wyzwaniem dla dzieci był samodzielny wybór zapachu świec (spośród bardzo szerokiej gamy zapachów). Efektem końcowym były piękne, kolorowe świece ozdobione przeróżnymi dodatkami. Warsztaty te sprzyjały rozwijaniu kreatywności, fantazji oraz poczucia sprawczości uczniów. Dodatkowo wspaniali animatorzy zadbali o bardzo przyjazną, miłą atmosferę, dzięki czemu podczas zajęć było dużo radości, szczęścia oraz satysfakcji w wykonanych arcydzieł. Animatorzy Akademii Pana Królika zadbali również o piękne zapakowanie świec, które każdy z uczestników warsztatów zabrał ze sobą do domu.