Dziecko fotografowane w makiecie misia25 listopada swoje święto obchodzi jedna z najpopularniejszych dziecięcych zabawek. W kalendarzu przypada Dzień Pluszowego Misia. Pomimo upływającego czasu to właśnie miś pozostaje najlepszym przyjacielem dzieci, powiernikiem sekretów i niezastąpioną przytulanką. O swoim miłym towarzyszu pamiętały Przedszkolaki, które w ramach zajęć wyklejały i ozdabiały sylwety misia, malowały gipsowe odlewy a na koniec wykonały pamiątkowe misiowe zdjęcia. Miś towarzyszył tego dnia również uczniom klas 1-3. Wykonali piękne prace plastyczne, które ozdobiły szkolny korytarz.

Uczeń w trakcie zajęćWszyscy mamy potrzebę porozumiewania się i kontaktowania ze sobą nawzajem, nie tylko jednym sposobem, lecz na wszystkie możliwe sposoby. Jest to podstawowa ludzka potrzeba, podstawowe ludzkie prawo. Co więcej jest to podstawowa ludzka siła” (Williams,2000). Uczniowie z klas 4-8 podczas terapii logopedycznej, wspomagającej alternatywną komunikację (ang. Augmentative and Alternative Communications-AAC). Komunikacja wspomagająca wzmacnia i/lub uzupełnia mowę, pomaga w rozwoju mowy i języka oraz gwarantuje zastępczy sposób porozumiewania się. Zajęcia odbywają się cyklicznie według ustalonego harmonogramu i prowadzone są pod kierunkiem logopedki Anety Korzeniewskiej.

Grupa uczniów podczas rajdu z latarkamiDla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się XXXI Rajd z Latarkami, w którym udział wzięli uczniowie z  klasy 4a i 6a Szkoły Podstawowej w ZS nr 3. Rajd odbył się 9 listopada 2021 roku. Trasa rajdu biegła: Włocławek – Mazury – Lisek – Słodowo. Po drodze zapaliliśmy znicze przy krzyżu pandemicznym. W parku Słodowo zapłonęło ognisko i każdy uczestnik mógł upiec smaczną kiełbaskę i chlebek. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Grupa uczniów trzyma napis INDORAMAW miesiącu wrześniu uczeń klasy 1a Nikodem Matuszewski – wychowanek pani Marzeny Kuczewskiej przystąpił do konkursu plastycznego na najbardziej oryginalne, ponowne wykorzystanie butelki PET „ Nowe życie butelki PET”. Organizatorem konkursu była firma Indorama Ventures Poland Sp.z.o.o we Włocławku. Konkurs polegał na stworzeniu przedmiotu z wykorzystaniem butelki PET.

Pierwszoklasiści podczas ślubowaniaW dniu 25.10.2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania klasy 1a i 1bA pod hasłem „Witaj szkoło”. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych uczniów i ich rodziców.  Czas pandemii spowodował, że uroczystość odbyła się w wąskim gronie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zdać „egzamin”, przechodząc do krainy tańca i śpiewu oraz krainy sprawności i wykonując w tych krainach zadania.