Uczennica wylewa ciasto do foremekUczniowie klasy 8 b w Laboratorium Przyszłości rozwijali swoje zdolności kulinarne przygotowując muffinki pistacjowe z kawałkami czekolady. Podczas pracy stosowali zasady BHP. Przypomnieli sobie informację na temat piramidy żywieniowej. Uczniowie wypowiadali się na temat zdrowia i konieczności dbania o nie. Określali własne preferencje smakowe i żywieniowe. Sprawdzali sposoby oznakowania stosowane na produktach spożywczych oraz kaloryczność poszczególnych produktów Podczas zajęć utrwalili zasady savoir-vivre. 

Sala wróżbWieczór magii i wróżb na długo pozostanie w pamięci uczniów klas 4a i 6a. W nieco mrocznej scenerii odkrywano tajemnice przyszłości. Portretowanie małżonka, dalekie i bliskie podróżowanie oraz balonowe przesłanie - to tylko niektóre z przygód tego wieczoru. Odlew woskowych figur spotkał się z największym entuzjazmem wróżbitów. W teatrze cieni puszczano wodze fantazji. Spełnienie wróżb andrzejkowych zapewniały złożone grosikowe dary.

Uczniowie rysują kredkami27 listopada uczniowie klas 5b, 7b, 7c, 8b, 8c udali się pod opieką nauczycieli do Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas zajęć „Siedliska zwierząt” przypomnieli sobie zwyczaje oraz zachowania zwierząt leśnych. Utrwalili wiedzę na temat ich sposobów przygotowania się do nadchodzącej zimy. Prowadząca podkreśliła również, jak zgubny i trudny dla zwierząt jest fakt dokonywania gwałtownych zmian czy niszczenia przez człowieka naturalnych środowisk, siedlisk tych zwierząt dla zaspokojenia własnych potrzeb. Na zakończenie uczestnicy spotkania wykonali piękne magnesy z różnymi zwierzętami leśnymi, które zabrali na pamiątkę do domów.

Dzieci słuchają prowadzącejW dniu 28.11.2023 r. uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią Marzeną Kuczewską uczestniczyli w ciekawym wydarzeniu edukacyjnym " Bezpieczna Kraina Energa -Operator ", którego organizatorem była Energa - Operator SA. W czasie tego wydarzenia uczniowie dowiedzieli się czym jest prąd, skąd się bierze, jakie są jego podstawowe źródła i jak należy go oszczędzać.

Obrazek dekoracyjny