Uczniowie otrzymują jogurtyW ramach realizowanego ” Programu dla szkół” w naszej szkole, w klasach 1-5 zadbaliśmy o wspólne spożywanie dostarczanych warzyw, owoców i komponentu mlecznego. Zdrowe żywienie to podstawa i Nasi uczniowie to wiedzą!

Dzieci w trakcie zajęćW szkole podstawowej został przeprowadzony przez pedagogów szkolnych cykl zajęć w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021-2022 pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia”. Uczniowie w trakcie ćwiczeń rozpoznawali, wyrażali, nazywali emocje.

Dyplomy XX edycji Konkursu Recytatorskiego DBAM O SWOJE ZDROWIEW marcu odbyła się już XX edycja konkursu recytatorskiego. W tym roku szkolnym przebiegała pod hasłem: „Dbam o swoje zdrowie”. Konkurs cieszy się wśród uczniów wielkim uznaniem. Do konkursu przystąpiło 26 uczestników. Ze Szkoły Podstawowej 25 i 1 dziecko z Przedszkola. Z klas 1-3 zaprezentowało się 13 uczniów, a z klas 4-8 – 12 uczniów. Konkurs jest szansą odczucia własnej wartości i sprawdzenia się. Uczestnicy zmagali się nie tylko z opanowaniem zapamiętanych tekstów, tremą, nieśmiałością, ale też w wielu przypadkach trzeba było pokonać wadę wymowy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. W klasach 1-3 i w przedszkolu wręczono medale i słodki upominek, a w klasach 4-8 wręczono dyplomy. Organizatorzy dziękują uczestnikom konkursu, ich wychowawcom i nauczycielom przygotowującym uczniów do występu. Zapraszamy do obejrzenia występów naszych uczestników na youtobe lub Facebooku.

Grupa dzieci trzyma rysunek kuli ziemskiej22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych. To, w jaki sposób dbać o środowisko pokazują nasi uczniowie. Wszyscy troszczą się o zdrowie naszej planety: segregują śmieci, wykorzystują odpady do ciekawych zabaw, noszą torby wielokrotnego użytku. Uwieńczeniem szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi było zorganizowanie wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w twórczości plastycznej uczniów szkół podstawowych.