Odznaka wzorowego uczniaJak co roku w czerwcu Samorząd Uczniowski klas 1-3 i 4-8 Szkoły Podstawowej podsumował akcję „Wzorowy Uczeń”. Wyróżnieni uczniowie otrzymali medale i odznaki za obowiązkowość, zaangażowanie, bardzo dobre i dobre wyniki w nauce. Medale Wzorowego Ucznia z klas 1-3 zostały wręczone i otrzymali je: Jolanta P. – klasa 1a i Kamil L.- klasa 1bA.

Grupa zadowolonych osóbW dniu 15.06.2022 r. grupa czternastoosobowa, biorąca udział w akcji ekologicznej „Pan Karp zarybia Wisłę” odebrała w ANWILU nagrodę pieniężną za zdobycie pierwszego miejsca w drugiej grupie wiekowej: klas 1-3 szkoły podstawowej w konkursie „Płynie, wije się Wisła” . Do konkursu było zaproszonych ponad 300 szkół i przedszkoli z miejscowości położonych wzdłuż rzeki Wisły. Prace konkursowe obejmowały trzy kategorie: I grupa – przedszkola, II grupa – klasy 1-3 oraz III grupa – klasy 4-8. Ucieszyliśmy się bardzo, że to nam przydzielono pierwsze miejsce. Oprócz nagrody dzieci otrzymały jeszcze gry edukacyjne. Zwieńczeniem akcji było wspólne, uroczyste zarybianie Wisły. Naszą najdłuższą rzekę w Polsce dzieci zarybiały tysiącem sumów, które trafiły do rzeki na wysokości miejscowości Gąbinek, Kucerz. Na nasz powrót czekała Dyrekcja Szkoły, która złożyła nam gratulacje i wręczyła wszystkim czekolady. Zapraszamy do obejrzenia na Facebooku i youtobe pracy konkursowej i filmiku z wręczenia nagrody i zarybiania Wisły.

Uczniowie spacerują nocą w szkoleMarcel z 7a zainicjował „nocowankę” w szkole. On i jego koledzy spędzili pełną wrażeń noc w murach szkoły. Przygodę rozpoczęto od gier sportowych na serio i z przymrużeniem oka. W rywalizacji samuraja z babcią i smokiem śmiechu było co niemiara. Pizza i seans filmowy (tytuł owiany tajemnicą) uśpiły czujność dzieciaków.

Uczniowie przy zabytkowych murachUczniowie klas 4-7 w dniu 13 czerwca udali się na podbój Torunia. Swoją gościnę w mieście Kopernika rozpoczęto od warsztatów w Żywym Muzeum Piernika. Wnętrze zaskoczyło intrygującymi zapachami, średniowiecznymi postaciami i wystrojem. Potem długi spacer po Starówce i chwila oddechu w Manekinie. Rynek Staromiejski zachęcił do zakupu pamiątek, a ruiny zamku krzyżackiego odkryły tajemnice komnat w podziemiach. Jeszcze tylko pyszne lody według tradycyjnej receptury znanej lodziarni i powrót do domu.

Kiedy duma i żal mieszają się wzajemnie, to musi być POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW.
W dniu 14 czerwca nieskrywane emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom uroczystości. Były ciepłe słowa, kwiaty, dyplomy, wspomnienia, muzyka, słodki poczęstunek i nieskrywane łzy. Kochani nowe przed Wami... powodzenia.