Dzieci ze zwierzętami08.06.2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wyjechali na „Zieloną szkołę” do Gorenia Dużego. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek. Goreń przywitał uczniów piękną, słoneczną pogodą. Program zielonej szkoły był napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami. Mając na uwadze edukacyjny charakter wyprawy, uczniowie uczestniczyli w warsztatach włókienniczych, na których wykonywali prace z filcem. Brali również udział w zajęciach z dużą ilością akcesoriów oraz degustacją miodu.

Grupa młodzieży na rowerachJeden z drugim grał, jeden za drugim jechał, jeden do drugiego się uśmiechał, i to nie z ekranu monitora. Na to czekaliśmy z utęsknieniem. Oby ten stan trwał ... Rodzice też nie zawiedli. Najwyraźniej pielęgnują dziecko w sobie. Brawo!!!

Aktywność plastyczna uczniówW dniach 19.05.2021 r. i 24.05.2021 r. mieliśmy okazję poznać tajemnicę ula. Dowiedzieliśmy się o życiu i pracy pszczół oraz o pracy  pszczelarza. Wiemy już skąd się bierze miód i jakie są jego rodzaje i właściwości lecznicze. Na koniec zajęć wykonywaliśmy świeczki z wosku. Bardzo podobało nam się to zadanie, choć było ono niebezpieczne. Zajęcia prowadziła Pani Joanna Fydryszewska z Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Wykład nauczycielaW Szkole Podstawowej zakończyła się realizacja wojewódzkiego programu edukacyjnego „Dopalacze”- trzecia strona zjawiska. Uczniowie klasy VIII i VII próbowali odpowiedzieć na pytanie: Co jest nie tak z dopalaczami? Poznali fałszywe chwyty marketingowe na zachęcenie pozyskania tych niebezpiecznych środków. Przypomnieli sobie o zasadach bezpiecznych zachowań oraz o miejscach, w których mogą zawsze znaleźć pomoc. Przypomniano numery telefonów instytucji pomocowych, w tym bezpłatnej linii Państwowej Ispekcji Sanitarnej.

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku wzięli udział w XIII edycji ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody pod hasłem „Kubusiowi Przyjaciele natury”. Jest to program do nauki podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o własne odżywianie, aktywne spędzanie czasu i oszczędzania pieniędzy. Każda z siedmiu lekcji zawierała ciekawy audiobook, film animowany, który z humorem wprowadzał dzieci w tematykę zajęć, scenariusz w formie prezentacji oraz karty pracy dla uczniów. Poprzez udostępnione materiały edukacyjne dzieci rozwijały kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajały wiedzę przez zabawę.

Nasza szkoła nabyła prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury"