Grupa uczniów w trakcie gryW ramach Światowego Tygodnia Mózgu pani Agnieszka Budindorf i Agnieszka Łukomska zorganizowały 16 marca Dzień Gier Planszowych. Inicjatywa, skierowana do uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy, spotkała się z żywym zainteresowaniem wielu szkolnych miłośników gier. Milionerzy, Monopol, SpyGuy, HaliGali, Jenga to tylko niektóre z tytułów planszówek i gier stolikowych, w jakie przez trzy godziny można było grać w sali 21 pod czujnym okiem pań Agnieszek, które cierpliwie wyjaśniały zasady każdej z rozgrywek.

Dodatkowo został przygotowany stolik "Co lubi Twój mózg" czyli przykłady wsparcia żywieniowego dla lepszej pracy mózgu. Uczniowie mogli częstować się świeżymi jabłkami, suszonymi bananami, gorzką czekoladą, pestkami słonecznika i dyni, rodzynkami oraz prażonymi migdałami. Mamy nadzieję, że zaproponowany trening mózgu przypadł do gustu naszym uczniom i od dziś chętniej będą sięgać po gry stolikowe i planszowe.