Uczniowie w obiekcie Zielonej Szkoły w Goreniu DużymDzięki uprzejmości Pani Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO Dorocie Madalińskiej uczniowie SPP wzięli udział w wycieczce autokarowej do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym. Uczniowie zwiedzili mini zoo, gdzie podziwiać mogli alpaki, lamy, kangury, owce.

Następnie wzięli udział w warsztatach z wypieku pieczywa, podczas których poznali historię powstania chleba oraz własnoręcznie uformowali i wypiekli bułki. Kolejną atrakcją było spotkanie z pszczelarzem, który przekazał wiele cennych i ciekawych informacji na temat pszczół i ich zwyczajów. Wzięliśmy także udział w degustacji miodów. Pobyt w Zielonej Szkole zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy Stowarzyszeniu Oligo za zaproszenie 🙂