Uczniowie z dyplomamiW lutym oraz marcu 2022 roku w Szkole Branżowej I Stopnia w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku kontynuowano realizację innowacji pedagogicznej dotyczącej szkodliwości hazardu. W ramach realizacji programu były poruszane tematy podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne dotyczące: magicznego myślenia w nałogowym hazardzie, wpływu stresu na zwiększoną skłonność do hazardu, stylów radzenia sobie, czynników ryzyka, negatywnych konsekwencji, polepszania relacji interpersonalnych,  rozwoju własnych mocnych stron.

Zajęcia odbywały się w formie zdalnej za pośrednictwem MS Teams-a – lekcje online. W ramach podsumowania od 21 marca do 24 marca 2022 roku został przeprowadzony konkurs wiedzy o hazardzie w trybie stacjonarnym w związku z powrotem do nauczania na terenie szkoły, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczestniczyły w konkursie klasy Szkoły Branżowej objęte zajęciami rozwijającymi kompetencje emocjonalno-społeczne: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 3c. Reprezentacje klas wykazały się niebywałą wiedzą, co potwierdzają uzyskane wyniki. Wszystkie klasy plasują się na podium.

Wyniki prezentują się następująco:

  • Pierwsze miejsce: klasa 3a
  • Drugie miejsce: klasa 1a
  • Drugie miejsce: klasa 1b
  • Drugie miejsce: klasa 2b
  • Drugie miejsce: klasa 3b
  • Drugie miejsce: klasa 3c
  • Trzecie miejsce: klasa 2a

W dniu 4 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród przez Panią Wicedyrektor Agatą Szulc oraz prowadzącą zajęcia Panią Magdalenę Sadowską. W ramach nagród uczestnicy otrzymali bilety do Multikina, bony na dania w ramach Festiwalu Smaków Food Trucków we Włocławku oraz słodkie upominki. Dziękujemy serdecznie portalowi nwloclawek.pl oraz organizatorom Festiwalu Smaków Food Trucków we Włocławku za przekazanie nagród na konkurs. Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie! Brawo!