Uczniowie z plakatem promującym akcjęSamorząd Uczniowski Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprasza uczniów do udziału w Dniu No backpack day czyli Dniu bez plecaka! W dniu 5 kwietnia, czyli we wtorek należy przyjść do szkoły ze wszystkimi zeszytami, książkami, przyborami, ale należy je przynieść w czymś innym niż plecak czy torba szkolna. Zatem, w czym przynieść?

To już zależy od waszej kreatywności i fantazji! Wpisując #dzienbezplecka znajdziecie mnóstwo inspiracji. Zachęcamy was gorąco do wzięcia udziału w tej akcji, która jest bardzo popularna w szkołach. Najoryginalniejsze pomysły nagrodzimy, a wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w akacji będą zwolnieni z odpytywania! Nauczycieli również zapraszamy do podjęcia wyzwania! Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.