Uczennica odbiera dyplom27 maja 2021 roku w sali im. W. Raczkiewicza odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów – Prymusów Zawodu Kujaw i Pomorza. Na uroczystość zaproszenia otrzymało 10 uczniów, którzy zajęli najwyższe lokaty. Miło nam poinformować, że z naszej szkoły, z rąk przedstawicieli samorządu województwa nagrodę odebrała uczennica kształcąca się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej – Ewa Wierzbicka z klasy 2c.

Projekt stypendialny Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II realizowany jest w oparciu o środki z Unii Europejskiej. W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafiło do 500 uczniów z 83 szkół regionu. Pomoc otrzymało 350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych. Wysokość stypendium wyniosła od 200 do 500 złotych miesięcznie. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły. W tym roku aż uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia otrzymało stypendia. Są to: Jowita Dobrzyniak, Izabela Lewandowska, Daria Osińska, Jakub Osiński, Anita Paśko, Sebastian Paśko, Julia Rogulska, Natalia Szczesna, Izabela Wychocka. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.