Uczniowie oglądają prace artystówW ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Spotkania z kulturą" uczniowie SPP wybrali się do Browaru B, celem zwiedzenia aktualnie dostępnych wystaw. Po Centrum Kultury oprowadzał nas znany włocławski artysta Janusz Bisaga. Uczniowie zapoznali się z wystawą fotografii Tadeusza Topolskiego oraz Iryny Lopatiny. Ponadto przedpremierowo mieliśmy okazję zobaczyć wystawę malarstwa Rafała Sobiszewskiego. Uczniowie poznali także historię budynku oraz sposoby wyrabiania piwa.

Uczniowie w trakcie montażu stolarki okiennejUczniowie z Branżowej Szkoły I stopnia i ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku skorzystali z propozycji uczestnictwa w kursie „Montowanie stolarki budowlanej” w ramach projektu unijnego „ Nowe kwalifikacje i dodatkowe uprawnienia motorem rozwoju mieszkańców regionu.” Chłopcy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach kursu , zdobywali praktyczne umiejętności montowania okien i drzwi w ościeżnicach i uczyli się montowania bram garażowych.

Grupa uczniów na spotkaniu z leśnikamiW dniu 23 marca uczniowie klasy 2b, 3a i 3b Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w zajęciach e​dukacyjnych w ramach programu "Przyroda bez barier - aktywni niepełnosprawni" realizowanego przez Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. Słoneczna pogoda sprzyjała zajęciom w terenie, które rozpoczęły się od poznania Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych w miejscowości Dębniaki, po którym oprowadził pan Piotr Twardowski - pracownik Parku, ale przede wszystkim pasjonat przyrody.

Grupa uczniów w trakcie gryW ramach Światowego Tygodnia Mózgu pani Agnieszka Budindorf i Agnieszka Łukomska zorganizowały 16 marca Dzień Gier Planszowych. Inicjatywa, skierowana do uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy, spotkała się z żywym zainteresowaniem wielu szkolnych miłośników gier. Milionerzy, Monopol, SpyGuy, HaliGali, Jenga to tylko niektóre z tytułów planszówek i gier stolikowych, w jakie przez trzy godziny można było grać w sali 21 pod czujnym okiem pań Agnieszek, które cierpliwie wyjaśniały zasady każdej z rozgrywek.

Uczniowie słuchają wypowiedzi przedstawicieli policjiW miniony czwartek -16 lutego 2023 r. - odbyło się spotkanie uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia i wybranych klas SPP z przedstawicielkami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Spotkanie, które poprowadziły st. asp. Ewelina Reszczyńska oraz pani Edyta Olszewska, dotyczyło odpowiedzialności karnej uczniów nieletnich jak i tych, którzy ukończyli 18 rok życia.