Wyrabianie rogalikówW listopadzie tradycyjnie odbył się konkurs cukierniczy dla uczniów BSIS. Uczniowie działu spożywczego przygotowywali rogaliki "marcinki". Wszyscy uczniowie wykazali się pomysłowością i zręcznością w wykonywaniu wyrobów. Rogale po upieczeniu były degustowane i oceniane przez komisję. Dziękujemy za udział w konkursie, a za najlepsze wyroby będą wręczone nagrody.

Prace konkursowe29 października z okazji Dnia Spódnicy odbył się w naszej szkole konkurs na najciekawszy pomysł zaprojektowania spódnicy nawiązującej do naszego pięknego miasta Włocławek. Pomysły uczniów były bardzo ciekawe i oryginalne. Trudno było wybrać spośród zgłoszonych prac te wyjątkowe. Jury zdecydowało wyróżnić i nagrodzić następujące prace:

Uczniowie przy stanowiskach sensorycznychMiędzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących.  Co prawda nie widzą obrazów, ale doświadczają życia innymi zmysłami i pragną żyć i być traktowani jak inni. Z tej okazji 20 października obchodziliśmy to święto w Szkole Przysposabiającej do Pracy. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się o tym, w jaki sposób funkcjonuje osoba z niepełnosprawnością wzroku, jakie napotyka trudności i w jaki sposób można jej pomóc. W załączniku fotorelacja.

Uczniowie BSIS na zajęciach z tygodnia karieryUczniowie klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia w ramach realizacji doradztwa zawodowego poszukiwali bezpiecznej pracy na zajęciach w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu- Oddział we Włocławku. Celem spotkania było poznanie zasad poruszania się na rynku pracy, sposobów na bezpieczne poszukiwanie pracy, zdobycie informacji o nowej mobilnej aplikacji epraca, Doradca zawodowy Joanna Kołodziej

Uczniowie ślubującyW miniony poniedziałek odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy do grona społeczności Zespołu Szkół nr 3.
Uczennice i uczniowie w obecności Sztandaru Szkoły oraz Dyrekcji złożyli uroczyste ślubowanie.  W tej doniosłej chwili, w imieniu  Samorządu Uczniowskiego, słowa powitania i wsparcia przekazali: Julia Rogulska i Karol Wyrzykowski.
Pierwszoklasistom życzymy wytrwałości w nauce i wierzymy, że będą w murach naszej szkoły czuć się naprawdę dobrze.