Grupa uczniów z nauczycielamiW pierwszych dniach września uczniowie BSIS wzięli udział w wycieczce na  Euro Gastro - Międzynarodowe Targi gastronomiczno- Hotelarskie w Nadarzynie /Warszawy. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia najnowsze trendy w poszczególnych zakładach gastronomicznych, spróbowania potraw regionalnych i nie tylko. Było nowocześnie oraz smacznie i już  czekamy na kolejne targi.

Dyrekcja ZS3 wraz z Dyrekcją Teatru Impresaryjnego we WłocławkuTerapia przez sztukę 🎭💪 Podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Nasi uczniowie będą realizować zajęcia na prawdziwej scenie💪

Prezentacja różowej skrzyneczkiDzięki inicjatywie Różowej Skrzyneczki Włocławek oraz przy ogromnemu wsparciu finansowemu Rady Rodziców ZS 3, w naszej szkole w toaletach dla dziewcząt pojawiły się tajemnicze różowe skrzyneczki.  Dwie zostały już zamontowane w budynku Szkoły Branżowej. Kolejne dwie za kilka dni zawisną w budynku Szkoły Podstawowej.

Uczniowie prezentujący dyplomyW maju uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w Konkursie Regionalnym organizowanym przez Branżową Szkołę I Stopnia nr 6 Specjalna w Bydgoszczy pt. "Mój zawód-Moja przyszłość" w formie online, przeznaczonym dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zadaniem uczestników reprezentujących szkołę w konkursie było wykonanie prezentacji multimedialnej zawierającej autorskie zdjęcia, opisy dokumentujące zajęcia praktyczne odbywające w się w pracowniach szkolnych.

Uczennica pokazuje kartę pracyKoniec roku szkolnego już tuż tuż, ale uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nie gaszą swojej aktywności. Siedmioro z nich bierze aktywny udział w projekcie badawczym prowadzonym przez doktorantkę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu panią Celinę Kamecką-Antczak.  Zajęcia prowadzone za pośrednictwem platformy internetowej  są indywidualnymi rozmowami na temat: co to znaczy być obywatelem?
Uczennice i uczniowie nawiązali bardzo dobrą relację z panią Celiną i  z wielkim zaangażowaniem pracują podczas spotkań.