Grupa uczniów przed MultikinemDnia 25 listopada br. uczniowie klas SPP D1, E1, D2/H1, B2 z Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku pod opieką nauczycieli wychowawców uczestniczyli w zorganizowanej wycieczce edukacyjnej do Multikina. Razem ze swoimi ulubionymi bohaterami z filmu „Listy do M.5” poczuliśmy magię Świąt. Czas Świąt Bożonarodzeniowych to czas magiczny – wtedy spełniają się najskrytsze marzenia, ludzie stają się lepsi dla innych i nawet zakochują się z wzajemnością. Uczniowie zafascynowani świątecznymi perypetiami znanych bohaterów uśmiechali się i śmiali, było zabawnie, dołączyli do grona widzów, którzy wierzą w moc Świętego Mikołaja i czekają na Wigilię. Nawet śnieg dziś spadł dla nas … . To był naprawdę super dzień dla naszych wspaniałych uczniów z klas SPP ZS nr 3 we Włocławku.

Uczniowie w trakcie warsztatów andrzejkowychDnia 22 listopada 2022 r. uczniowie SPP wzięli udział w Warsztatach Andrzejkowych zorganizowanych przez Muzeum Etnograficzne we Włocławku. W czasie zajęć wykonywali wróżby andrzejkowe oraz brali udział w pogadance na temat tradycji andrzejkowych.

Gazetka szkolnaW październiku w Szkole Przysposabiącej do Pracy i Branżowej Szkole I Stopnia ruszyła całoroczna akcja „Rok przyjaźni i dobrych emocji”. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie postawy przyjacielskiej, rozwijanie umiejętności wyrażania pozytywnych myśli i emocji oraz współdziałania w grupie. Na start akcji, powstała gazetka tematyczna, uczniowie w klasach wraz z wychowawcami rozmawiali o tym, czym jest przyjaźń, jakie cechy posiada dobry przyjaciel oraz stworzyli plakaty i klasowe dekalogi przyjaźni, które rozwiesili na drzwiach sal lekcyjnych. To było fajne!

Uczniowie z darami dla zwierzątDnia 18 listopada br. uczniowie klasy B2 SPP z ZS nr 3 we Włocławku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w ramach akcji „Pomagamy zwierzakom na zimę” zorganizowanej w Centrum Handlowym Wzorcownia we Włocławku. Uczniowie przekazali karmę dla piesków i kociaków aktywnie włączając się w pomoc organizacjom zajmującym się opieką nad zwierzętami bezdomnymi, rannymi, porzuconymi. Odwiedziliśmy również stoisko Nadleśnictwa Włocławek i wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji leśniczego nt. Ekosystemu lasu. Zima to trudny czas dla zwierząt, w trosce również i my, uczniowie klasy B2 z ZS 3 we Włocławku okazaliśmy swoje wsparcie i serce. Zdjęcia: Marzena Chojnowska

Uczennica w trakcie dekorowania bombkiDnia 15 listopada 2022 r. uczniowie SPP wybrali się na wycieczkę autokarową do Gniezna. Na początek odwiedziliśmy fabrykę bombek choinkowych. Zostaliśmy oprowadzeni po całym zakładzie produkcyjnym. Poznaliśmy tradycyjne sposoby wykonania oraz dekorowania bombek. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których każdy własnoręcznie dekorował bombki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej. Wyprawę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem w McDonald's.