E-SZKOŁA ZS3 nr 3

×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica - dokumenty do pobrania

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Internat dla uczennic - POLECAMY!

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Wirtualne Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Wakacyjny Kodeks Bezpiecznych Zachowań

LOKOMOTYWA - DZIEŃ DZIECKA 2020

Kocham Cię Mamo...

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Maria Grzegorzewska

Akademia szkolna online - 3 Maja

Selfie z Flagą M

Pandemia

Nasi szkolni felinoterapeuci online ;)

Nauka zdalna - prace naszych uczniów

ABC Konsumenta

Radość najpiękniejszych lat w naszym wykonaniu

Statystyki

Odsłon artykułów:
2668016

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

REKRUTACJA 2020/2021 ZS3

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

„ARS czyli jak dbać o miłość”

W styczniu 2020 roku rozpoczęliśmy w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku, w Szkole Przysposabiającej do Pracy oraz Szkole Branżowej I Stopnia realizację programu profilaktycznego „ARS czyli jak dbać o miłość” w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych dla Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Warszawy. Program znajduje się w bazie programów rekomendowanych jako nowoczesna edukacja ograniczająca niekorzystne następstwa zdrowotne, społeczne związane z używaniem środków psychoaktywnych. Jest to już trzecia edycja programu w naszej szkole.

Koordynator Magdalena Sadowska pozostaje w bezpośrednim kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym z Włocławka. Program „ARS czyli jak dbać o miłość” wpisuje się w realizowany w naszej szkole Program Wychowawczo-Profilaktyczny. Jak mówi przysłowie o kropli, która drąży skalę wydaje się że poszukiwanie większego dobra naszych uczniów nie ma innej drogi jak realizacja przedmiotowego programu. Jest on prowadzony podczas zajęć socjoterapii w szkole. Systematyczne oddziaływania zwiększają wiedzę uczniów pomocną w kształtowaniu zdrowego stylu życia. W ramach programu poruszany jest wątek miłości i uświadamiani są młodzi ludzie jak ważne są działania podejmowane na kolejnych etapach związku. Konieczne jest angażowanie procesów poznawczych i dążeniowych w ten proces. Jeśli młody człowiek zakłóci działanie tych procesów przez używki to zmniejsza swoje szanse na pozytywne relacje interpersonalne; udany i trwały związek.