E-SZKOŁA ZS3 nr 3

×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica - dokumenty do pobrania

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Internat dla uczennic - POLECAMY!

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Akademia szkolna online - 3 Maja

Selfie z Flagą M

Pandemia

Nasi szkolni felinoterapeuci online ;)

Nauka zdalna - prace naszych uczniów

ABC Konsumenta

Radość najpiękniejszych lat w naszym wykonaniu

Statystyki

Odsłon artykułów:
2526699

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

REKRUTACJA 2020/2021 ZS3

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Zakończenie projektu pn. "Święto Niepodległości a tradycje kujawskie"

W ostatnim dniu stycznia br odbyły się warsztaty twórcze i zakończono realizację projektu pt. "Święto Niepodległości a tradycje kujawskie", finansowanego z Fundacji "ANWIL dla Włocławka", realizowanego przez Fundację Caietanus we współpracy z naszą szkołą. Razem z przedstawicielami "Wrzosu" grupy uczniów uczestniczyły w zajęciach, gdzie seniorzy

zaprezentowali uczniom i uczestnikom spotkania tradycyjny haft kujawski, malowanie wzorów kujawskich. Zajęcia były również połączone z zajęciami plastycznymi z wiodącą tematyką „zimowy krajobraz Kujaw”. Uczniowie licznie wzięli udział w warsztatach, gdzie oprócz poznawania tradycji, mogli wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Po zakończonych zajęciach na uczestników czekał poczęstunek a najciekawsze prace otrzymają drobne nagrody, min. nawiązujące do tradycji kujawskich. Celem projektu było przede wszystkim poznanie historii naszego regionu, związanych z przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, kulinarnymi tradycjami obchodzenia Święta Niepodległości na Kujawach. Poprzez realizację projektu i współpracę z seniorami z Zespołu Folklorystycznego „Wrzos” uczestnicy projektu mogli, poznać strój kujawski, dawne zwyczaje, kultywować tradycję. Seniorzy poprzez swój udział, zachęcali młodzież do umiłowania historii naszego regionu i rozbudzali w nich postawy patriotyczne a także zachęcali do poznania tradycji lokalnych. W ramach projektu odbyły się wspólne min. wyjścia na miejscową wystawę, wyjazd do Kłóbki, gotowanie żuru i największe, najbardziej popularne przedsięwzięcie- międzyszkolny turniej gęsinowy. Dla wszystkich uczniów przygotowano tablicę ze zdjęciami z działań z projektu.

 • DSC_5869
 • DSC_5870
 • DSC_5873
 • DSC_5891
 • DSC_5899
 • DSC_5905
 • DSC_5906
 • DSC_5908
 • DSC_5916
 • DSC_5924
 • DSC_5926
 • DSC_5929
 • DSC_5930