×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

MENU OBIADOWE - stołówka szkolna

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Internat dla uczennic - POLECAMY!

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Jasełka 2019

Bezpieczniki Taurona

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.2/2

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.1/2

Radość najpiękniejszych lat w naszym wykonaniu

Serce - w podziękowaniu dla ludzi dobrej woli!

Andrzejki w SPP

11 listopada - Akademia szkolna

Ślubowanie klas pierwszych BSIS i SPP

Statystyki

Odsłon artykułów:
2296501

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

1% podatku dla naszych uczniów

1 procent

Zwracamy się z prośbą do rodziców, opiekunów, sympatyków i tych wszystkich, którzy wyrażają wolę wsparcia naszej szkoły o przekazanie 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych. Dziękujemy!
W poprzednim roku za okazane przez Państwa wsparcie m.in. zakupiliśmy serca na nakrętki :)

 

Wycieczka do KeSeM

Uczniowie klasy ze Szkoły Zawodowej udali się wraz z nauczycielami na wycieczkę do KeSeM we Włocławku. Uczniów oprowadzałam po zakładzie Pani Ania, która wycieczkę rozpoczęła od miejsca przyjmowania mleka, podstawowego surowca do wyrobu zdrowych produktów mleczarskich naszej lokalnej firmy. Celem wycieczki było poznanie procesów przetwarzania mleka na serki, kefiry, masło czy śmietany a następnie poznanie etapu dystrybucji.

Uczniowie najpierw poznali miejsce, w którym dokonuje się badań przyjmowanego surowca a następnie wyrobu czyli laboratorium, następnie przeszli przez linie produkcyjne serka śmietankowego, twarogów, śmietany i masła. Mogli też obserwować rozlewanie i pakowanie kefirów. Pani Ania przekazywała informację o ilości produkcji danych wyrobów w ciągu dnia, terminach przydatności do spożycia jak również zwracała szczególną uwagę na higienę produkcji oraz warunki przechowywania. Na koniec uczniowie zapoznali się z dystrybucją asortymentu produktów mleczarskich w sklepie firmowym. Wycieczka wpisywała się w działania projektu partnerskiego Fundacji Caietanus i Zespołu Szkół nr3 pn. "Słodko- gorzki smak matematyki", finansowanego z Fundacji "ANWIL dla Włocławka". Bardzo dziękujemy Firmie KeSeM za możliwość zwiedzenia zakładu i wejścia na produkcję.

  • 20180524_104004
  • 20180524_112609
  • 20180524_112848
  • PART_1527163084293
  • PART_1527163108742