Dzieci siedzące w kręguPrzedszkolaki uczestniczyły w styczniowym spotkaniu z bajką w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Bajki i wiersze jako klucz do zaczarowanej krainy wartości”. Tym razem dzieci wysłuchały tekstu pt. „Niedźwiadek i zima” Doroty Skwark, którego bohaterem był mały, ciekawy świata miś. Za jego sprawą przedszkolaki utrwaliły pory roku i kolory. Uwaga odbiorców szczególnie skupiona została na obecnej porze roku czyli zimie oraz jej oznakach takich jak śnieg. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają śnieżynki oraz przymierzyć okulary Pani Zimy.

Następnie wykonały pracę plastyczną zamalowując zaczarowany obrazek niebieską farbą, który następnie Pani Zima przemieniła w śnieżynki. Przedszkolaki ćwiczyły także sprawność grafomotoryczną poprawiając wykropkowany wzór po śladzie. Jak zawsze na ich twarzach gościł uśmiech i panowała miła atmosfera.