Dziecko na ścieżce sensorycznejW przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem przygotowanej ścieżki sensorycznej. Dzieci chodziły stopami po folii bąbelkowej, na której zostały umieszczone małe kamyki oraz woda. Cel zajęć to rozwijanie zmysłu dotyku, stymulowanie i pobudzanie bodźców a przy okazji zabawa, która dała dzieciom wiele radości.

produkty spożywczeW ramach innowacji pedagogicznej przedszkolaki przygotowały domowe batoniki owsiane z płatków owsianych z dodatkiem rodzynek, żurawiny, siemienia i miodu. To zdrowe drugie śniadanie, które bardzo wszystkim polecamy.

Obrazki z namalowanymi marchewkami6 kwietnia w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki, którego celem było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Poprzez zabawę sensoryczną dzieci wykonały marchewki stępując kartkę papieru stopami wcześniej pomalowanymi farbami. Następnie robiły marchewkowy sok, który smakowały a także ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową podczas tarcia marchewki. Zajęcia dały dzieciom dużo radości.

Zdjęcie z niebieskimi sercamiW ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu naszych Przedszkolaków odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Zielona Kraina z Krojczyna. Dzieci powitały się w kole przyjaźni i wspólnie się bawiły.

Dziecko sadzi cebulkę kwiatuW ramach innowacji pedagogicznej przedszkolaki wykonały dwa zadania. Przygotowały smaczne kanapeczki z twarożkiem, szczypiorkiem, jogurtem i rzodkiewką. W drugim zadaniu posiały w skrzyneczkach szczypiorek, rzeżuchę, koperek oraz maciejkę, a w skrzyniach na dworze posadziły cebulkę. Najmłodsi będą obserwować, jak ich posiane ziarenka warzyw i kwiatów pięknie wzrosną.