Prace kuchenneJuż po raz ostatni przedszkolaki wzięły udział w innowacji pedagogicznej. Dziś zimny temat - domowe lody. Przedszkolaki miksowały truskawki, smakowały borówki, ozdabiały zimny mus bratkami, które też dobrze smakowały.

Dzieci na placu zabaw31 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski we Włocławku. Na dzieci czekało wiele atrakcji: spotkanie z policjantem, ratownikiem wodnym, z przedstawicielem WORD. Przedszkolaki korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy a nawet mogły wydoić kozę. Bańki mydlane i słodki poczęstunek dały dzieciom wiele uśmiechu i radości.

dziecko usuwa szypułkę z truskawkiW ramach innowacji pedagogicznej przedszkolaki  smakowały "królową ogródka"- truskawkę. W pierwszym zadaniu usuwały z niej szypułkę, następnie wąchały i smakowały owoc.  Punktem kulminacyjnym było wykonanie galaretki z kawałkami owocu. To były bardzo smaczne zajęcia.

Dziecko na ścieżce sensorycznejW przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem przygotowanej ścieżki sensorycznej. Dzieci chodziły stopami po folii bąbelkowej, na której zostały umieszczone małe kamyki oraz woda. Cel zajęć to rozwijanie zmysłu dotyku, stymulowanie i pobudzanie bodźców a przy okazji zabawa, która dała dzieciom wiele radości.

produkty spożywczeW ramach innowacji pedagogicznej przedszkolaki przygotowały domowe batoniki owsiane z płatków owsianych z dodatkiem rodzynek, żurawiny, siemienia i miodu. To zdrowe drugie śniadanie, które bardzo wszystkim polecamy.