Dzieci z pluszowymi misiami25 listopada jak co roku obchodzimy urodziny Misia. Nasze Przedszkolaki wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień.

Grupa dzieci i nauczycieli zgromadzona przy stolikuPrzedszkolaki uczestniczyły w pierwszym spotkaniu w ramach XV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który poświęcony jest zagadnieniu życia w zgodzie z naturą. Program ma na celu edukację proekologiczną i zachęcanie dzieci do ruchu od najmłodszych lat. Dzieci obejrzały film pt. „Dbaj o ruch i odżywianie, bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie”. Następnie utrwalały wiedzę na temat zdrowego trybu życia nazywając warzywa i owoce oraz produkty, które należy spożywać by zachować zdrowie. Maluchy dzielnie wykonały serię ćwiczeń gimnastycznych, co sprawiło im sporo radości. Jednak to nie koniec zadań dla Kubusiowych Przyjaciół Natury, bowiem po gimnastyce czekała na nich kolorowanka przedstawiająca sport uprawiany przez misia Kubusia. Zwieńczeniem spotkania była degustacja soku marki Kubuś.

Dziecko poruszające się na ścieżce sensorycznejPrzedszkolaki podczas zajęć pokonywały tor przeszkód z liści gołymi stopkami. Głównym celem zabawy było optymalne wspieranie rozwoju mózgu oraz stymulowanie zmysłu dotyku. Zabawa wpływa na poprawę motoryki dużej, koordynację ruchową oraz stymuluje receptory nerwowe w stopach.

Prace przedszkolaków - ilustracja wiersza Jesienny pociągW przedszkolu W Zespole Szkół Nr 3 odbyło się drugie spotkanie w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt. „Bajki i wiersze jako klucz do zaczarowanej krainy wartości”. Tym razem dzieci wysłuchały wiersza Doroty Gellner pt. „Jesienny pociąg”. Utrwaliły nazwy jesiennych skarbów, które podróżowały tytułowym pociągiem. Ponadto dowiedziały się, że warzywa i owoce są przepustką do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dziecko w trakcie zabawy z okazji Dnia jeża10 listopada przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z okazji dnia jeża. Jest to jedno ze świąt nietypowych, które miało na celu uwrażliwianie dzieci na krzywdę zwierząt oraz niesienia im pomocy. Dzieci podczas zajęć ćwiczyły motorykę małą oraz koordynację wzrokowo- ruchową.