×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Koła zainteresowań

Koła zainteresowańPo zajęciach oferujemy uczniom uczestnictwo
w kołach zainteresowań.

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Międzyszkolny Turniej Zawodowy

Otwarcie wypożyczalni rowerów trójkołowych

Przyjaźnie dla Autyzmu

Przedstawienie profilaktyczne "Światłocień"

Teledysk na 8 Marca

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.1

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.2

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.3

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.4

Bicie Rekordu Polski!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2040009

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

 
Kompleksowa oferta edukacyjna!  NABÓR 2019/2020

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Wycieczka do Torunia

20 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka do Torunia w ramach realizowanego we współpracy Zespołu Szkół nr3 z Fundacją CAIETANUS projektu pn. „KF Kajtek – pasjonaci 2 „, dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Włocławek. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Gimnazjum.

Wycieczka była niezwykle intensywna, ale zarazem bardzo ciekawa. Uczestnicy zgodnie z projektem mieli za zadanie poznać ciekawe miejsca, ich ofertę i atrakcje turystyczne oraz wspólne wykonywanie zdjęć. Jedną z najciekawszych miejsc na toruńskiej starówce jest Muzeum Piernika W tym wyjątkowym miejscu, pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej uczniowie mieli możliwość poznania wszelkich rytuałów związanych z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Podczas tych czynności była możliwość wykonywania zdjęć. Za dobrze wykonaną pracę uczniowie otrzymali listy wyuczone. Na zakończenie chętni dokonali zakupu pierników i innych pamiątek w muzealnym sklepiku. Następnie grupa przejechała do kolejnego ciekawego miejsca, jakim jest Ogród Zoobotaniczny. W tym miejscu uczniowie mogli zobaczyć wiele interesujących, egzotycznych zwierząt i roślin. Największym zainteresowaniem cieszyły się małpki, wśród nich najmniejsza małpka na świecie – Pigmejka. Zwierzęta zachwycały swoim wyglądem (wielkością, umaszczeniem, wydawanym głosem) i jednocześnie przerażały, zwłaszcza węże. Niezapomnianą atrakcją było karmienie kóz i owiec. Młodzież najpierw z rezerwą podawała im pokarm, ale szybko nabrała ufności i chętnie je głaskała. W tym miejscu powstało wiele ciekawych fotografii, które podczas zajęć w klubie zostaną wykorzystane do stworzenia filmiku z wyjazdu do Torunia. Następnie grupa wróciła na Stare Miasto, gdzie kontynuowała zwiedzanie, wykonując wspólne zdjęcia. W drodze powrotnej emocjom i wymianie wrażeń nie było końca. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd, a wykonane zdjęcia zostaną wykorzystane podczas kolejnych, już po wakacjach zajęć w Klubie Filmowy do stworzenia filmiku z wycieczki do Torunia.

 • DSC_1137
 • DSC_1140
 • DSC_1142
 • DSC_1144
 • DSC_1153
 • DSC_1154
 • DSC_1161
 • DSC_1182
 • DSC_1202
 • DSC_1203
 • DSC_1214
 • DSC_1225
 • DSC_1236
 • DSC_1245
 • DSC_1250
 • DSC_1252
 • DSC_1260
 • DSC_1261
 • DSC_1263
 • DSC_1273
 • DSC_1286
 • DSC_1293
 • DSC_1297
 • DSC_1300
 • DSC_1306
 • DSC_1337
 • DSC_1342
 • DSC_1344
 • DSC_1347
 • DSC_1350
 • DSC_1355
 • DSC_1360
 • DSC_1369
 • DSC_1427
 • DSC_1448
 • DSC_1466
 • DSC_1496
 • DSC_1508
 • DSC_1512
 • DSC_1525