×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Podręczniki 2017/2018

Szkolny wykaz podręczników obowiązujących w Zespole Szkół Nr 3 na rok szkolny 2017/2018. >> pobierz

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Koła zainteresowań

Koła zainteresowańPo zajęciach oferujemy uczniom uczestnictwo
w kołach zainteresowań.

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Zakończenie roku szkolnego

Magiczny dywan

MOTO KREW 2018

Pożegnanie absolwentów SPP

Bezpieczeństwo w sieci

Konkurs "Wiedza i umiejętności II"

Akademia szkolna - 3 Maja

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Otwarcie sali do hortiterapii

Konferencja

Otwarcie Ośrodka Koordynacyjno - Rehabilitacyjno - Ruchowego

Statystyki

Odsłon artykułów:
1872460

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży z niedostosowaniem społecznym, autyzmem, zespołem Aspergera i niepełnosprawnością intelektualną, a ich orientacja zawodowa - konferencja

11.04.2018r w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku odbyła się konferencja " Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży z niedostosowaniem społecznym, autyzmem, zespołem Aspergera i niepełnosprawnością intelektualną, a ich orientacja zawodowa”. Zaproszone zostały władze miasta, samorządu, radni, dyrektorzy szkół, psycholodzy, pedagodzy, pracodawcy,

sponsorzy współpracujący ze szkołą, przedstawiciele kuratorium i instytucji zajmujących się doradztwem zawodowym i szkoleniem. Prelegenci przedstawili tematykę związaną z formami wsparcia edukacyjnego i zawodowego dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi od najmłodszych do najstarszych. Orientacja zawodowa okazuje się bardzo istotnym elementem edukacji szkolnej począwszy od wczesnego wspomagania rozwoju, gdzie dzieci poprzez zabawę mogą poznawać charakterystykę różnych zawodów po szkołę ponad gimnazjalną kiedy dokonują konkretnych wyborów co do wykonywanego w przyszłości zawodu. Podczas spotkania została uroczyście otwarta sala hortiterapii to nowatorska metoda polegająca na zajęciach z ogrodolecznictwa, jedyna taka Sala terapeutyczna w okolicy, która będzie służyła i wspierała proces rewalidacji i rehabilitacji uczniów z różnymi niepełno sprawnościami w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Konferencja była sponsorowana przez Fundację Caietanus i Imbir Catering.

  • IMG_2145
  • IMG_2148
  • IMG_2150
  • IMG_2152
  • IMG_2161
  • IMG_2166
  • IMG_2188
  • IMG_2200
  • IMG_2248