×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Koła zainteresowań

Koła zainteresowańPo zajęciach oferujemy uczniom uczestnictwo
w kołach zainteresowań.

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Międzyszkolny Turniej Zawodowy

Otwarcie wypożyczalni rowerów trójkołowych

Przyjaźnie dla Autyzmu

Przedstawienie profilaktyczne "Światłocień"

Teledysk na 8 Marca

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.1

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.2

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.3

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.4

Bicie Rekordu Polski!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2087103

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

 
Kompleksowa oferta edukacyjna!  NABÓR 2019/2020

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Programy profilaktyczne w Szkole Podstawowej

W roku szkolnym 2012 / 13 w Szkole Podstawowej pedagog szkolny Pani Barbara Ossowicka we współpracy z Panią Renatą Wiesławską prowadziła zajęcia programu profilaktyczno ? wychowawczego ?Strażnicy uśmiechu? i ?Przyjaciele Zippiego?. Zajęcia zostały dostosowane do możliwości

psychofizycznych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. W trakcie realizacji zajęć obu programów uczniowie uczyli się radzenia sobie ze swoimi emocjami, trenowali umiejętność nawiązywania kontaktów i rozmawiania, uczyli się rozwiązywać konflikty, radzić sobie w sytuacji zmiany i straty. Panowała ciepła , serdeczna atmosfera. W jej stworzeniu pomagał Zippi, który ma kolor nadziei zielony. Sprawozdania z realizacji programów w naszej szkole dokonała Pani Barbara Ossowicka pedagog szkolny w Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku na uroczystym spotkaniu podsumowującym realizację programów, przy udziale ogólnopolskiego koordynatora programów, Pani Elżbiety Nerwińskiej, w obecności Pani wiceprezydent Wandy Muszalik, przedstawicieli Urzędu Miejskiego we Włocławku i innych realizatorów programu.