×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Koła zainteresowań

Koła zainteresowańPo zajęciach oferujemy uczniom uczestnictwo
w kołach zainteresowań.

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Dzień Edukacji Narodowej

17 milionów

Święto ziemniaka

Bicie Rekordu Polski!

Statystyki

Odsłon artykułów:
1897853

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Czy sarna i jeleń idą w parze?

Wychowawca klasy 3a, Marzena Kuczyńska, w ramach współpracy z WCEE skorzystała z tegorocznej oferty instytucji i zaproponowała swoim podopiecznym udział w warsztatach plenerowych. Zajęcia odbyły się w słoneczne przedpołudnie w malowniczo położonym Parku im. Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy zgłębiali tajniki wiedzy o drzewostanie i mieszkańcach lasów. Rozpoznawanie drzew, ich liści i owoców nie sprawiło uczniom większych trudności. Natomiast tylko nieliczni potrafili połączyć w rodziny nazwy zwierząt.

Ku zaskoczeniu młodzieży sarna i jeleń wcale nie idą w parze. Rodzinę sarny stanowią kozioł, koza i koźlę, zaś jelenia - byk, łania i cielę. Zdecydowanie łatwiej przebiegło zadanie z przydziałem zwierzętom noclegowni, choć i w tym zadaniu pojawiły się nie wszystkim znane terminy, np. barć, żeremie. Na zakończenie spotkania grupa wykonała kompozycję z dobrodziejstw przyrody.

  • IMG_0814
  • IMG_0821
  • IMG_0829
  • IMG_0836
  • IMG_0839
  • IMG_0841