×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Koła zainteresowań

Koła zainteresowańPo zajęciach oferujemy uczniom uczestnictwo
w kołach zainteresowań.

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Przyjaźnie dla Autyzmu

Przedstawienie profilaktyczne "Światłocień"

Życzliwy Włocławek w naszej szkole

Zasady dobrego wychowania

Teledysk na 8 Marca

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.1

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.2

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.3

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.4

Ognisko patriotyczne

Bicie Rekordu Polski!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2006083

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

 
Kompleksowa oferta edukacyjna!  NABÓR 2019/2010

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

1% podatku dla naszych uczniów

1 procent

Zwracamy się z prośbą do rodziców, opiekunów, sympatyków i tych wszystkich, którzy wyrażają wolę wsparcia naszej szkoły o  przekazanie 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych. Dziękujemy!

 

Lekcja z mikroskopem cyfrowym

Uczniowie klasy 3a Gimnazjum skorzystali z oferty KP CEN i uczestniczyli w niecodziennej lekcji chemii. Młodzież określała właściwości fizyczne substancji zmysłowo oraz z wykorzystaniem mikroskopu cyfrowego Delta Optical PASCO DO-3100. Kolejno stawiano hipotezy dotyczące rodzaju substancji, by ostatecznie rozwiązując rebusy, zweryfikować poprawność postawionych hipotez. Na zakończenie zajęć oglądano pod mikroskopem mchy, porosty, koralowce i inne.Opiekun młodzieży: Marzena Kuczyńska

Czytaj więcej...

Torby Eko

W ramach kształtowania postaw proekologicznych klasa 3a Gimnazjum uczestniczyła w warsztatach na terenie WCEE. Młodzież z entuzjazmem projektowała płócienne torby na zakupy. Kreatywność i zapał zaskoczył zarówno wychowawcę klasy, jak i prowadzącą zajęcia. Opiekun młodzieży: Marzena Kuczyńska.

Czytaj więcej...

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy (...)"

Tradycyjnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne dla dzieci realizujących zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz ich rodziców i opiekunów. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. W czasie dzielenia się opłatkiem

Czytaj więcej...

Powietrze - żywiołem życia

Tunel życia w wywróconej do góry dnem łodzi, balonowa skarpeta na smartfona i inne ciekawostki wzorem programu Galileo zafundowało młodzieży 3a Gimnazjum Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Spontaniczna reakcja młodzieży w stylu „ale czad” usatysfakcjonowała prowadzącą warsztaty. Opiekun młodzieży: Marzena Kuczyńska

Czytaj więcej...

Czy sarna i jeleń idą w parze?

Wychowawca klasy 3a, Marzena Kuczyńska, w ramach współpracy z WCEE skorzystała z tegorocznej oferty instytucji i zaproponowała swoim podopiecznym udział w warsztatach plenerowych. Zajęcia odbyły się w słoneczne przedpołudnie w malowniczo położonym Parku im. Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy zgłębiali tajniki wiedzy o drzewostanie i mieszkańcach lasów. Rozpoznawanie drzew, ich liści i owoców nie sprawiło uczniom większych trudności. Natomiast tylko nieliczni potrafili połączyć w rodziny nazwy zwierząt.

Czytaj więcej...

Pokaz ratownictwa wodnego

Z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w dniu 20 czerwca zorganizowano pokazy ratownictwa wodnego nad jeziorem Czarne. Zgromadzeni na plaży mieli szansę poznania różnych form udzielania pomocy osobom tonącym. Młodzieży przypomniano zasady bezpiecznych postaw w kontakcie z wodą.

Czytaj więcej...

Ostatni apel

W dniu 21 czerwca na piętrze Gimnazjum odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel. Podczas spotkania wyróżniono uczniów z najwyższą frekwencją, za osiągnięcia sportowe, za postawę godną naśladowania. Rozstrzygnięto też konkurs na miano „Najaktywniejszego czytelnika”. Kolejno zebrani podzieleni

Czytaj więcej...

Przedsmak lata i wakacji...

Upowszechniając formy zdrowego i aktywnego wypoczynku na łonie natury p. Magdalena Jakubowska zorganizowała wycieczkę do Plenerowego Centrum Rozrywki w Papowie Toruńskim. W wycieczce pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli uczniowie klas 2b, 3b, 3c, 3dA oraz zespołu 5. Uczniowie mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, korzystając z wielu różnych atrakcji. Dla każdego było coś fajnego... I tak bawili się i ćwiczyli swoją sprawność ruchową,

Czytaj więcej...

PSZOK czy SZOK

Młodzież Gimnazjum w dniu 12 czerwca uczestniczyła w zajęciach warsztatowych na terenie WCEE. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie segregowali odpady do kolorowych pojemników. Ku zaskoczeniu uczniów zadanie okazało się dość przewrotne. Kolejno wszyscy udali się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Uczniowie zapamiętali, że wszystkie typowe i nietypowe, małe i duże odpady można bezpłatnie oddawać do PSZOK-u celem ich utylizacji.

Czytaj więcej...

Dokąd płyną ścieki?

Uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w lekcji chemii w plenerze. Zwiedzanie oczyszczalni ścieków w MPWiK rozpoczęto od stacji zlewczej, budynku krat i piaskownika (mechaniczny etap oczyszczania). Kolejno młodzież pochyliła się nad reaktorami biologicznymi, by w efekcie dotrzeć do pompowni przewałowej (odprowadzanie oczyszczonych ścieków do rzeki). Wszechobecny fetor nie sprzyjał zwiedzaniu obiektu, niemniej jednak uczniowie wrócili usatysfakcjonowani lekcją poglądową.

Czytaj więcej...

Mistrz ortografii

Niedawno w naszej szkole odbył się indywidualny konkurs ortograficzny, którego celem było wyłonienie nowego mistrza ortografii. Udało się tego dokonać. Królową w tej dziedzinie okazała się Julia Bielińska z kl. 5. Tuż za nią znalazł się Kacper Tomaszewski. Trzecie, równie zaszczytne miejsce, przypadło w udziale Jakubowi Kamińskiemu. Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i zaangażowania. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dobrym przyjęciem i przyciągnął tak wielu uczestników.

Jaki to zawód?

Dnia 29 maja 2018 r. odbył się apel na temat "Jaki wybrać zawód?" Uczniowie opisali w formie krótkich wierszyków zawody, jakie proponuje Szkoła Branżowa I stopnia w Zespole Szkół nr 3. Młodzież dowiedziała się, czym zajmują się ludzie pracujący w poszczególnych zawodach oraz został poinformowana o możliwości skorzystania z pomocy doradcy zawodowego w naszej szkole, p. Anety Olszewskiej.

Czytaj więcej...