×

Logowanie do Strefy nauczyciela


Zapomniałeś login?


Zapomniałeś hasło?

Punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Więcej...

Strefa Rodzica

Statuty, regulaminy, procedury, zebrania, dzwonki itp... Więcej...

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Regulamin, dokumenty, informacje... Więcej

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Koła zainteresowań

Koła zainteresowańPo zajęciach oferujemy uczniom uczestnictwo
w kołach zainteresowań.

Nasz kanał na Youtube!

youtube

Ostatnio na Youtube

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Międzyszkolny Turniej Zawodowy

Otwarcie wypożyczalni rowerów trójkołowych

Przyjaźnie dla Autyzmu

Przedstawienie profilaktyczne "Światłocień"

Teledysk na 8 Marca

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.1

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.2

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.3

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych cz.4

Bicie Rekordu Polski!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2087071

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

 
Kompleksowa oferta edukacyjna!  NABÓR 2019/2020

Powiatowy Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

 

Wycieczka do KeSeM

Uczniowie klasy ze Szkoły Zawodowej udali się wraz z nauczycielami na wycieczkę do KeSeM we Włocławku. Uczniów oprowadzałam po zakładzie Pani Ania, która wycieczkę rozpoczęła od miejsca przyjmowania mleka, podstawowego surowca do wyrobu zdrowych produktów mleczarskich naszej lokalnej firmy. Celem wycieczki było poznanie procesów przetwarzania mleka na serki, kefiry, masło czy śmietany a następnie poznanie etapu dystrybucji.

Uczniowie najpierw poznali miejsce, w którym dokonuje się badań przyjmowanego surowca a następnie wyrobu czyli laboratorium, następnie przeszli przez linie produkcyjne serka śmietankowego, twarogów, śmietany i masła. Mogli też obserwować rozlewanie i pakowanie kefirów. Pani Ania przekazywała informację o ilości produkcji danych wyrobów w ciągu dnia, terminach przydatności do spożycia jak również zwracała szczególną uwagę na higienę produkcji oraz warunki przechowywania. Na koniec uczniowie zapoznali się z dystrybucją asortymentu produktów mleczarskich w sklepie firmowym. Wycieczka wpisywała się w działania projektu partnerskiego Fundacji Caietanus i Zespołu Szkół nr3 pn. "Słodko- gorzki smak matematyki", finansowanego z Fundacji "ANWIL dla Włocławka". Bardzo dziękujemy Firmie KeSeM za możliwość zwiedzenia zakładu i wejścia na produkcję.

  • 20180524_104004
  • 20180524_112609
  • 20180524_112848
  • PART_1527163084293
  • PART_1527163108742